Tančíme na třech svatbách, více se nám daří v Evropě, přiznal plzeňský kouč Koubek. Pět výher nečekal

Tančíme na třech svatbách, více se nám daří v Evropě, přiznal plzeňský kouč Koubek. Pět výher nečekal

Pět zápasů, pět výher. Viktoria Plzeň se neohroženě valí základní skupinou C Konferenční ligy. Západočeši nastoupili v Albánii proti FC Ballkani v kombinované sestavě, stejně ale po výhře 1:0 brali plný počet bodů. „Je potěšitelné a pravděpodobně i nečekané, co se nám podařilo v Konferenční lize,“ těšilo trenéra Miroslava Koubka po utkání.

Po rozlosování skupiny panovaly v plzeňském táboře rozpaky, čekalo se, že by Viktoria mohla bojovat o postup. Že ale promění představení ve skupině C ve svou spanilou jízdu s pěti výhrami v řadě, to nejspíš nečekali ani největší optimisté. „Povedlo se nám to se soupeři, které nelze považovat za lehké, to každý vidí,“ neskrýval hrdost na svůj tým Koubek.

V české nejvyšší soutěži jeho tým několikrát klopýtl, na evropské scéně ale Viktoria pouze vyhrává. „Jsou to dvě soutěže. Možná, že v lize potom nám něco chybí. Tančíme na třech svatbách, ještě je tam MOL Cup, což úplně jednoduché není,“ hodnotil podzimní představení svého týmu v soutěžích.

foto: @ FC Viktoria Plzeň

„Je pravda, že na podzim se nám víc dařilo v Evropě. Cením si, že jsme čtvrteční zápas i ta utkání předtím dokázali vyhrát jako celý kádr. Nebyla to otázka 11 hráčů, tohle utkání bylo pádným důkazem,“ vážil si Koubek úspěchu kombinované sestavy.

„Vítězství v Albánii je kolektivním dílem. Víme, že Pavel Šulc takhle umí udeřit, je na tom dobře pohybově, má dobrý výskok a pokud ho tam soupeř nechá, je schopný takto překvapit,“ pochválil na fcviktoria.cz střelce vítězné branky.

Ocenil mladíky Baiera, Palusku a Haška, jenž si v Tiraně odbyl soutěžní debut za plzeňský A-tým. "Líbili se mi, všichni hráli výborně. Ti dva vzadu byli skvělí. Těžké to mě Hašan, šel hlavně odpresovat zápas, soupeř nabíral dech na závěrečný nápor a on měl za úkol hlavně plnit obranné věci a tolik se nedostal na balon. Splnil to dobře, pomohl tomu," dodal Koubek.

Plzeň dál frčí Konferenční ligou bez ztráty bodu, výhru nad Ballkani trefil Šulc