Betis pod palbou! Sparta měla jedinou zbraň, Haraslína, zlobí se španělský tisk po porážce na Letné

Betis pod palbou! Sparta měla jedinou zbraň, Haraslína, zlobí se španělský tisk po porážce na Letné

Porážka na Spartě znamená pro Betis Sevilla komplikaci v boji o postup. Španělská média po čtvrtečním utkání 5. kola skupiny C Evropské ligy ocenila domácího křídelníka Lukáše Haraslína. Slovenský reprezentant rozhodl o výhře Pražanů 1:0. Poraženým média vyčítají, že Sparta působila ve druhé půli energičtěji. 

Haraslín vystřelil obhájcům českého titulu vítězství gólem v 54. minutě, kdy se prosadil ranou z hranice vápna k tyči. "Český tým měl v útoku pouze jedinou zbraň, kterou mohl zelenobílé obraně ublížit: Haraslínův talent. To on si připsal první dvě střely Sparty na branku, které chytil Rui Silva," uvedl deník Marca. "Haraslín překonal Silvu po skvělé střele z hranice velkého vápna," doplnilo internetové vydání Sportu.

El País si myslí, že andaluský celek měl vytěžit více z úvodního dějství. "Betisu chyběl pouze gól v prvním poločase, v němž nad nesmělou Spartou absolutně dominoval. Betis po přijatelné první půli poctivě padl proti energičtější Spartě, která uměla výborně využít Haraslínovy branky a následný andaluský útok spořádaně ubránila."

foto: AC Sparta Praha

Podle jiného deníku AS Betis v české metropoli "zamrzl". "Tým trenéra Pellegriniho uzavřel sérii 13 soutěžních zápasů bez porážky. Stalo se tak po velmi předvídatelném výkonu, v němž nenašel žádný náznak údernosti. Sparta se držela své efektivity, kterou srazila 'Zelenobílé', a kvůli ní se budoucnost Pellegriniho mužstva ve vyřazovací fázi Evropské ligy vznáší ve vzduchu."

Betis nyní vede skupinu C o bod před Glasgow Rangers, s nimiž se utká 14. prosince, a o dva před Spartou. Zbývajícím účastníkem "céčka" je kyperský Aris Limassol. "Betis v Praze padl a život v Evropské lize si zkomplikoval," napsala Marca. "Kvůli této porážce je Betis nucen proti Rangers zvítězit," doplnil El País. Andaluský celek může v nejhorším případě skončit třetí, což by znamenalo start v nižší Evropské konferenční lize.

Trenér Priske byl na Spartu pyšný, kouč Betisu cítil hořkost. Pořád vítězit nemůžeme, tvrdil