Ligové kolo o víkendu nebude kompletní. Sníh odložil duel mezi Dynamem a Hradcem Králové

Ligové kolo o víkendu nebude kompletní. Sníh odložil duel mezi Dynamem a Hradcem Králové

Ligová fotbalová asociace rozhodla po dohodě s kluby z důvodu sněhové kalamity na území Jihočeského kraje o odložení sobotního utkání Dynama s Hradcem Králové. Zápas, jehož sehrání nedovolí nezpůsobilý terén, byl odložen na neurčito.

"Po čtvrtečním intenzivním sněžení, které pokračuje i během pátečního dne, označil rozhodčí delegovaný Komisí rozhodčích hrací plochu za nezpůsobilou i přes fakt, že náš klub měl vytápěcí systém hřiště spuštěný dle regulí," uvádí na svém webu jihočeský klub.

"Vzhledem ke skutečnosti, že naděje na zlepšení stavu hrací plochy k plánovanému termínu výkopu je minimální, bylo utkání odloženo. O náhradním termínu bude rozhodnuto v nejbližších dnech," dodává Dynamo na oficiálním webu.

Loni v listopadu bylo kvůli sněžení a nezpůsobilému hřišti odloženo i utkání Českých Budějovic s Hradcem Králové v osmifinále domácího poháru. Soupeři tehdy nastoupili v náhradním termínu na začátku letošního února, Jihočeši zvítězili 2:0.

Jde o druhý odložený zápas v aktuální ligové sezoně. Viktoria Plzeň vzhledem k účasti v závěrečném 4. předkole Evropské konferenční ligy využila možnost nesehrát srpnový duel 6. kola v Mladé Boleslavi. Náhradním termínem tohoto utkání je středa 6. prosince.