Tvrdík si stěžoval, že LFA zamítla sešívanou žádost o odložení duelu ve Zlíně. Asociace odpověděla, že oficiálně nic neobdržela

Tvrdík si stěžoval, že LFA zamítla sešívanou žádost o odložení duelu ve Zlíně. Asociace odpověděla, že oficiálně nic neobdržela

V neděli jsou v plánu utkání Pardubic se Spartou a Zlína se Slavií. Červenobílí podle předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka neuspěli se žádostí o odklad duelu. LFA ale uvedla, že oficiálně žádnou žádost neobdržela.

LFA zatím počítá s tím, že v neděli se až na zápas v Ostravě uskuteční oba zbylé duely ve Zlíně a v Pardubicích. "Slavia požádala LFA z důvodu nebezpečné cesty pro autobus a vozidla klubu a našich fans, z důvodu obavy o zdraví hráčů i regulérnost soutěže o odložení zápasu ve Zlíně. Naše žádost byla zamítnuta. Takže v 16:00 vyrážíme," uvedl Tvrdík na sociální síti X.

Asociace Tvrdíkovo tvrzení odmítla. "LFA žádnou oficiální žádost ze strany Slavie neobdržela. Zároveň je potřeba jasně říct, že LFA v posledních dnech kvůli počasí detailně a pečlivě sleduje dění na všech stadionech a Zlín není výjimkou," uvedla LFA v prohlášení.

"Současný stav hrací plochy je na Letné vyhovující k odehrání zápasu se Slavií a dle předpovědi počasí by se na tom nic měnit nemělo ani v neděli. Do startu utkání navíc zůstává více než den," upozornila LFA.

V Pardubicích se činovníkům během dne povedlo odstranit veškerý sníh z hrací plochy. Do přípravy terénu na utkání s obhájcem titulu Spartou se zapojilo i nejužší vedení klubu. "Děláme vše pro to, aby se zápas uskutečnil. Od osmi hodin od rána tu pracujeme ve velkém počtu lidí. Dnes bude zelená tráva a hřiště bude způsobilé. Je otázka, co se odehraje večer a přes noc, co se týče počasí. Jsme ve spojení s LFA, ráno si budeme znovu volat. Případně sem bude poslán delegát LFA nebo rozhodčí, aby posoudil stav hrací plochy," řekl klubové televizi pardubický sportovní ředitel Vít Zavřel.

Ve FORTUNA:LIZE se odložilo už pět zápasů kola