Vytápění jede naplno, ale nestačí to. Kvůli sněhu se nebude hrát ani ve Zlíně, kde se měla představit Slavia

Vytápění jede naplno, ale nestačí to. Kvůli sněhu se nebude hrát ani ve Zlíně, kde se měla představit Slavia
AKTUALIZOVÁNO

Kvůli nezpůsobilé hrací ploše způsobené sněžením byl odložen dnešní zápas 17. kola první fotbalové ligy mezi Zlínem a pražskou Slavií. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace. Mělo se hrát od 18:00.

Zápas Zlína se Slavií je šestým odloženým duelem kola. Zvládlo se odehrát pouze sobotní utkání mezi Slováckem a Olomoucí (1:1), mistrovská Sparta má nastoupit dnes v Pardubicích. Východočeský klub ráno na sociálních sítích oznámil, že hřiště bylo schváleno a od 15:00 se bude hrát.

Představitelé Zlína na klubovém webu uvedli, že utkání se Slavií bylo odloženo kvůli velkému množství sněhu, jenž nepřestal padat ani během noci. "Ve Zlíně napadlo během noci a nedělního rána 20 cm sněhu. Přestože vytápění jede naplno, ani to nestačí. S ohledem na zdraví hráčů a nevýhodné počasí pro fanoušky nelze zápas odehrát," uvedl Zlín.

VE FORTUNA:LIZE SE ODLOŽILO UŽ PĚT ZÁPASŮ KOLA. V SOBOTU BY SE MĚLO HRÁT JEN V OLOMOUCI

Slavia podle svého šéfa Jaroslava Tvrdíka žádala o odložení duelu ve Zlíně už v sobotu před odjezdem z Prahy, ale neuspěla. LFA uvedla, že oficiálně žádnou žádost neobdržela.

Kvůli sněhové kalamitě byly už dříve odloženy sobotní zápasy Českých Budějovic s Hradcem Králové, Jablonce s Teplicemi, Mladé Boleslavi s Karvinou a Bohemians 1905 s Libercem a dnešní utkání Ostravy s Plzní. Po zápase Olomouce se Slováckem hraném na sněhu oba trenéři konání utkání kritizovali a označili ho mimo jiné za hazard se zdravím hráčů.