Na Dúbravku je spoleh. S Manchesterem United neinkasoval ani podruhé v sezoně a Howe ho chválil

ZAOSTŘENO NA OSTROVY

Newcastle United už dokázal skolit slavnější Manchester United třikrát v řadě, což je pěkná série, která se mu navíc naposledy podařila před 101 lety. Dvacetinásobný mistr země z Old Trafford už tak zaznamenal šestou ligovou prohru v sezoně, má pasivní skóre a na vedoucí Arsenal ztrácí po čtrnácti kolech devět bodů.

U cenného triumfu Strak ze St. James Parku byl i slovenský reprezentant Martin Dúbravka, jenž střídal v 86. minutě zraněnou jedničku domácích Nicka Popea a díky dlouhému nastavení nakonec odchytal zhruba čtrnáct minut.

Soubor manažera Eddieho Howea se momentálně potýká s rozsáhlou marodkou a v sobotu mu chybělo až jedenáct hráčů. Nyní k nim přibyl také jednatřicetiletý rreprezentant Albionu Pope...

"Je to zklamání večera.Zdá se, že si vykloubil rameno. Je velmi brzy hovořit o délce absence, budeme muset vyhledat odborníky, ale nevypadá to dobře," hlásil těsně po závěrečném hvizdu manažer pátého celku tabulky.

Rudí ďáblové padli v St. James Parku, Arsenal se nadřel, Everton začal odkrajovat z rekordního trestu

Protože branka Harryho Maguirea nebyla uznána pro ofsajd, exsparťanský brankář udržel druhou nulu za sebou. Naposledy totiž hájil tři tyče Newcastlu v listopadovém osmifinále Ligového poháru opět proti Rudým ďáblům (3:0).

"Nastoupil ve složité situaci, do konce bylo okolo deseti minut a měli jsme těsný náskok. To pro brankáře není příjemné, takže ho musím pochválit, protože to zvládl dobře," doplnil na pozápasové tiskové konferenci Howe.

Čtyřiatřicetiletý Dúbravka je v týmové hierarchii spolehlivou dvojkou a to i přesto, že jsou v mužstvu také mladší brankáři Loris Karius a Mark Gillespie.

V sezoně 2023/2024 dosud naskočil dvakrát a ještě neinkasoval a sedmý prosincový den v liverpoolském Goodison Parku proti Evertonu by měl jít do branky právě on.