Krmenčík čekal na první trefy v kyperské lize dlouhé měsíce. Teď už může být v Limassolu klidnější...

Krmenčík čekal na první trefy v kyperské lize dlouhé měsíce. Teď už může být v Limassolu klidnější...
OBSAHUJE VIDEO

Věděli jste o tom, že si bývalý český reprezentant Michael Krmenčík, jenž je od letošního léta součástí kyperské 1. Division, musel počkat na gólový zápis na nejvyšší úrovni necelých osm měsíců?

Ve svém předešlém působišti (Persija Jakarta) totiž naposledy skóroval v polovině dubna a na nové adrese v Apollonu Limassol, kde mimo jiné hraje po boku známého Mathieua Valbueny, se dokázal střelecky prosadit až v prvních prosincových dnech.

Nejvydařenější utkání podzimní části prožil bývalý forvard Brugg i Paoku Soluň v posledním kole kyperské nejvyšší soutěže na půdě Ethnikosu Achna, kde se podepsal pod obě branky svého zaměstnavatele, který je po přerušení dlouhé série porážek na průběžné sedmé pozici.

Rodák z Kraslic, jemuž se v průběhu kariéry nejvíce dařilo v plzeňské Doosan aréně, se od úvodu léta ofenzivně trápil a nepochybně se mu obrovsky ulevilo. Během úvodních třinácti kol totiž nastoupil v základní sestavě svého nového klubu jen pětkrát a dohromady odehrál jen 478 minut čistého času.

Doposud tak byl zcela ve stínu o pět let mladšího Portugalce Pedra Marquese, který po příchodu z nizozemské Eredivise přesně mířil pětkrát a je nejlepším střelcem Apollonu.

Celek vytáhlého útočníka, který má v Limassolu kontrakt do 31. května 2025, ještě ve zbytku roku 2023 čtyři soutěžní zápasy proti Othellosu, Ayii Napa, Nea Salamisu a Karmiotissy.

Poslední vydařené kolo na Kypru by mu mělo zvýšit sebevědomí a kdo ví, třeba ho kouč Milojević umístí mezi jedenáct vyvolených hned příště...

© Apollon FC