Mönchengladbach udolal Wolfsburg až v nastavení, do čtvrtfinále Coppa Italia proniklo Lazio

Zatímco v Anglii se rozehrálo 15. kolo Premier League, ve Španělsku, Itálii a Německu jsou na programu pohárová utkání. V úterý byly v akci Borussia Mönchengladbach, Lazio Řím i Valencia.

Do čtvrtfinále italského poháru míří Lazio Řím, které uspělo na domácí půdě proti janovskému FC. Jediným gólem se o to postaral Matteo Guendouzi, který už v páté minutě přízemní ranou překonal gólmana Lealiho a za Římany se trefil poprvé v rámci svého ročního hostování.

Coppa Italia - osmifinále:

Lazio - Janov 1:0 (5. Guendouzi)

Velkou smůlu měl druholigový Magdeburg, který ještě tři minuty před koncem základní doby vedl nad Düsseldorfem. V 85. minutě ale na hřiště přišel dvaadvacetiletý útočník Jona Niemiec a jeho dva góly posunuly mezi osm nejlepších hosty.

Tomáš Čvančara nastoupil v základní sestavě Gladbachu a proti Wolfsburgu odehrál přesně hodinu hry. Duel po bezbrankovém průběhu dospěl do prodloužení a nebylo daleko ani k penaltám. V poslední minutě ovšem poslal domácí do čtvrtfinále střídající Manu Kone.

DFB Pokal - osmifinále:

Kaiserslautern - Norimberk 2:0 (75. Tachie, 78. Ache)
Magdeburg - Düsseldorf 1:2 (15. Atik - 87. a 90+2. Niemiec)
Homburg - St. Pauli 1:4 (28. Mendler - 24. Wahl, 64. Saad, 69. Hartel, 73. Eggenstein)
Mönchengladbach - Wolfsburg 1:0 po prodloužení (120. Kone)

Arosa hraje až pátou nejvyšší španělskou soutěž, přesto byla Valencii důstojným soupeřem. Rozhodl gól Romana Yaremchuka z osmé minuty. Postupují také Castellon, Espanyol a Getafe.

Pod výhru posledně jmenovaného se dvěma góly podepsal útočník Juanmi Latasa, který se tak trefil i ve druhém pohárovém utkání za sebou.