Schickův senzační návrat pokračuje. Žasne celé Německo, vedení Bayeru září spokojeností

Bayer Leverkusen v Evropské lize nasázel v posledním utkání proti Molde pět branek (5:1). Prestižní magazín Kicker si pak všímá skvělého představení českého reprezentanta Patrika Schicka. Ten se vrací do hry po dlouhodobém zranění s plnou parádou. Střílí góly a podle expertů je na dobré cestě dostat se do formy, kdy patřil mezi elitní útočníky v německé nejvyšší soutěži.

Na gól čekal český útočník jen do šesté minuty čtvrtečního utkání. Rána z dvaceti metrů levačkou poslala Bayer do vedení. „První šance a hned gól. Tohle u Patrika nevidíme poprvé,“ lebedil si trenér Leverkusenu Xabi Alonso.

Pro sedmadvacetiletého hráče to byl třetí gól a čtvrtá gólová asistence po jeho návratu na hřiště. Schcik zatím zasáhl do pěti duelů. Zdravotní trable jej přitom vyřadily ze hry na dlouhé měsíce. Kicker ale nyní píše, že útočník neztratil nic ze své extra třídy.

Ohromený z výkonů českého reprezentanta je také výkonný ředitel Bayeru Simon Rolfes. „Vede si skvěle. Jeho gól soupeře zmrazil,“ konstatoval funkcionář a Schicka ocenil nejen kvůli gólu. „Pořád něco zkoušel. Kdyby skončila v síti jeho rána do tyče, bylo by to jeho představení ještě hezčí,“ hlásil nadšeně.

Prestižní magazín Kicker uvádí, že Schick po svém návratu vstřelil gól každých 44 minut. Ve své nejlepší bundesligové sezoně (2021/22), kdy dal 24 branek, zažíval gólovou radost každých 86 minut. „Dělá po návratu ohromné pokroky. Je důležité, aby se ještě více rozehrál, chytil zápasový rytmus. Je rozdíl, když nastupuje v základní sestavě a pomůže rozjet utkání, nebo jde do hry na poslední minuty. Když se na Patrikův návrat podívám, tak to nemohlo dopadnout lépe,“ konstatoval Rolfes.

Pro Schicka je návrat po zranění balzámem na duši. V základní sestavě nebyl od 1. listopadu 2022. Ale teď je zpět a s plnou parádou. Celé Německo dobře ví, že hrotový útočník číslo jedna Victor Boniface odjede na africký šampionát a bude klubu scházet od 13. ledna až 11. února. Proto bude důležité, aby Schick zůstal zdravý a jeho forma rostla.

Jsme rádi, že se teď dostává do herního rytmu,“ pochvaloval si přínos Schicka také záložník Robert Andrich. „Doufejme, že jeho zdravotní problémy jsou už minulostí. Boni, který je ve špičkové formě, odjede na Africký pohár. Ale v Patrikovi máme velmi, velmi dobrou náhradu. A z dlouhodobého hlediska i daleko víc. Jen musí Patrik zůstat zdravý,“ dodal.