Tanko z Baníku za udeření Douděry trestu neujde. Hapalovi nebude k dispozici tři zápasy

Ostravský útočník Abdullahi Tanko dostal od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) trest na tři soutěžní zápasy za vyloučení po udeření slávistického obránce Davida Douděry v nedělním utkání 19. kola nejvyšší soutěže. Českobudějovický klub zaplatí 90.000 korun za to, že jeho fanoušci v duelu 18. ligového kola v Plzni opakovaně použili pyrotechniku. LFA o trestech informovala v komuniké po dnešním zasedání komise.

Douděra v souboji o míč do Tanka na kraji hřiště strčil a povalil ho na atletickou dráhu. Nigerijský útočník se rychle zvedl a Douděru hrudníkem srazil na trávník. Tanko v 67. minutě dostal od rozhodčího Karla Roučka červenou kartu. Baník doma podlehl Slavii 2:3.

Českobudějovičtí příznivci během druhého poločasu v Plzni ze svého sektoru čtyřikrát vhodili na hřiště dýmovnici. Utkání, které Jihočeši prohráli 0:5, kvůli tomu bylo na několik minut přerušeno. Viktoria za porušení povinností pořadatele zaplatí 20.000 korun.

V MNOHA JINÝCH KLUBECH SE DĚLÁ Z PRVNÍHO TÝMU PEVNOST, DO KTERÉ NEJDE PRONIKNOUT. VE SPARTĚ JE TO JINAK, TĚŠÍ SPARVA

FC Hradec Králové dostal pokutu 50.000 korun za to, že někteří diváci v domácím zápase 18. ligového kola s Ostravou (2:3) pronesli pyrotechniku a rasisticky uráželi nejmenovaného hráče hostů. Baník za pyrotechniku svých fanoušků v Hradci zaplatí 40.000 korun.

Za nesportovní chování diváků, převážně použití pyrotechniky, disciplinární komise potrestala i Spartu (40.000 korun), Slavii a Slovácko (oba kluby 20.000 korun). Karvinský sportovní ředitel Lubomír Vlk zaplatí 10.000 korun za neoprávněný vstup na hřiště v dohrávce 17. kola v Mladé Boleslavi.

Pardubický William Mukwelle dostal trest na dva soutěžní zápasy za červenou kartu, kterou v duelu s Libercem dostal po faulu na hostujícího Jana Mikulu. Sparťan Lukáš Sadílek za vyloučení v jiném utkání 19. ligového kola proti Teplicím bude chybět jeden soutěžní zápas.