Atlético Madrid i v oslabení zakončilo rok ve španělské lize výhrou 1:0 nad Sevillou

Atlético Madrid v dohrávce 4. kola španělské ligy porazilo na svém hřišti 1:0 Sevillu a dvoutýdenní vánoční pauzu stráví na třetím místě tabulky o skóre před Barcelonou. Zápas rozhodl v 47. minutě Marcos Llorente. Domácí udrželi vedení navzdory tomu, že dohrávali od 70. minuty bez vyloučeného Caglara Söyüncüho.

Nadmíru atraktivní dohrávka čtvrtého kola začala na Estadio Metropolitano famózním zákrokem Marka Dmitroviče, jehož pohotový skok pod nohy Álvara Moraty zastavil prakticky jasný gól. Poté se nicméně tempo utkání výrazně snížilo. K vidění byla mírná převaha domácího týmu, která však nebyla podložená dalšími příležitostmi. Změnit se to po půlhodině hry pokusila opět hvězda ze zkušenostmi z Juventusu či Realu Madrid, její potažení míče po levé straně ovšem skončilo pouze ranou z příliš velkého úhlu a poměrně snadným zákrokem srbského gólmana.

Změna stran přinesla i změnu v ostrosti ofenzivních nožů Los Colchoneros. Llorente využil chyby velezkušeného Ramose, který ve snaze zastavit vápnem putující centr poslal míč do ideálního střeleckého prostoru. Po necelé minutě, kterou španělský forvard stihl na hrací ploše strávit, poslal Atlético do vedení pohotovou trefou k pravé tyči. Krátce po hodině hry mohl domácí uklidnit hrdina dosavadního průběhu Llorente, centr do vápna ovšem proměnil pouze v razítko na pravou tyč. Obavy Los Indios o výsledek výrazně stouply v 70. minutě, kdy po nevybíravém podražení zpřísnil sudí na základě konzultace s videorozhodčím původní verdikt v podobě žluté karty a vyloučil pouhé čtyři minuty odehravšího tureckého beka Caglara Söyüncüa. Ani početní výhoda však trápícímu se týmu z Andalusie k vyrovnání nepomohla.