Pauknera těší mimořádný úspěch dorostenců Dukly. Radovi by přál návrat mezi elitu i semifinále poháru

Pauknera těší mimořádný úspěch dorostenců Dukly. Radovi by přál návrat mezi elitu i semifinále poháru

Druhé místo v polovině druholigové sezony a pobyt mezi osmi nejlepšími kluby v domácím poháru. Předseda představenstva Dukly Bohumil Paukner nemůže být s první polovinou sezony 2023/2024 nespokojen. Tím spíš po předchozím hororovém podzimu...

Výkladní skříní dejvického celku je samozřejmě A-mužstvo kouče Petra Rady. "Ohlédneme-li se zpět za rokem 2023, musíme konstatovat, že se nám návrat mezi elitu opět nepodařil. Byl to už čtvrtý pokus, do baráže ovšem chyběl tentokrát jen ten pověstný krůček. Umístění mužstva je po podzimu nadějné, ve srovnání s tím minulým dokonce velmi, ale musíme vzít v úvahu, že ten minulý podzim byl skutečně výjimečně špatný, měli jsme blíže do třetí ligy než do první. K naprosté spokojenosti snad chybí jen body ztracené v domácích zápasech s Líšní a Táborskem. Přál bych proto všem našim fanouškům, hráčům, trenérům i ostatním pracovníkům, aby se jejich sen o návratu do nejvyšší soutěže příští rok splnil," citoval web fkdukla.cz slova prvního muže Dukly.

Za největší letošní úspěch považuje zmíněný postup do čtvrtfinále MOL Cupu. "Naposledy se nám to podařilo v sezóně 2013/2014, kdy jsme ve čtvrtfinále na jaře sice porazili na Julisce Spartu 2:1, ale na Spartě jsme prohráli 2:0 a do semifinále jsme se neprobojovali. Kéž bychom byli v letošním ročníku úspěšnější. Je to přání mé, majoritního akcionáře a jistě i všech pravověrných Dukláků," doplnil Paukner.

Možný ruch mezi Lokotrans arénou a Střelnicí? Látal údajně žádá Peltu o boleslavského Ladru

Šance na postup do semifinále poháru rozhodně není malá, minimálně papírově. Vondráška, Moulise a spol. totiž čeká v další fázi taktéž druholigová Opava, která ve F:NL přezimuje na deváté pozici. Dukla je mimochodem patnáctým nejúspěšnějším týmem v historii tuzemských pohárových bitev. Během jednadvaceti absolvovaných ročníků je k tomuto datu její úspěšnost 67,6%.

A co cíle pro B-mužstvo, nad nímž bdí kouč Aleš Majer, případně devatenáctka, jež působí pod vedením Tomáše Kulvajta v první celostátní dorostenecké lize, v níž si nevede vůbec špatně? Remízový král soutěže s devíti plichtami, třemi výhrami a třemi prohrami se celý podzim pohyboval ve středu tabulky a Paukner doufá, že se v těchto bezpečných vodách udrží i na jaře. Výběr U-19 se nachází na třetí místě, pouhý bod za Budějovicemi a se ztrátou pěti bodů na vedoucí Baník. Za sebou nechává Spartu, Slavii, Plzeň i dalších 7 týmů, jejichž áčka působí v první lize.

"Srovnáme-li jejich infrastrukturu a podmínky s našimi, jedná se o mimořádný úspěch, byť jsme zatím teprve v polovině rozehrané soutěže a rozhodující bude umístění na jejím konci," podotkl čelní představitel Dukly.

© FK Dukla Praha