Zelenku nadchl boom na Letné: Chtělo by to, aby Sparta měla stadion pro 30 či 40 tisíc diváků, věřím, že by bylo plno

Zelenku nadchl  boom na Letné: Chtělo by to, aby Sparta měla stadion pro 30 či 40 tisíc diváků, věřím, že by bylo plno

Čtyřiačtyřicetiletý exsparťan Lukáš Zelenka, jenž na Letné působil v letech 1986 - 1998, respektive 2001 - 2005, přiznal, že byl v posledních letech ke slavnému "S" z epet ARENY hodně kritický, protože mu strašně chyběly evropské poháry. V současné době je ale nadšen a se svým bývalým zaměstnavatelem dokonce nedávno cestoval na závěrečný duel základní skupiny Evropské ligy do Limassolu.

Podle něj jsou to nebe a dudy a není to jen o hlavním trenérovi Priskemu. I další členové jeho realizačního týmu jsou osobami na správném místě, které těž i z jiné mentality. "Teď jsem měl možnost to poznat zblízka a já mohl vše detailně navnímat. Bavil jsem se tam se spoustou lidí z vedení a realizačního týmu. Je to prostě paráda. Jsou to obyčejní lidi, kteří tím jednoduše žijí, z čehož jsem nadšený. Kluci to mají fakt neskutečně vymakané. Je samozřejmě super, že nad tím stojí Rosický a Sivok, ikony sparťanského fotbalu, to je prostě paráda. Daří se, kádr je kvalitní, dělají se dobré přestupy. Kluci, kteří přijdou ze zahraničí, mají kvalitu a pomůžou. Strašně se mi líbí i fotbal, jaký Sparta praktikuje. Opravdu hraje krásný fotbal. Strašně se mi to líbí, hraje opravdu evropský styl jako top mančafty," chválil na stránkách sparta.cz mistr Evropy do jednadvaceti let z roku 2002.

Když přijde někdejší technický hračička na Spartu, která je pro něj pořád největším klubem v Česku, poznává ho hodně lidí a až zpětně mu dochází, jak oblíbený mezi náročnými příznivci byl. "Furt si s někým povídám i třeba během utkání. V poslední době jsem i na tohle trochu změnil názor, byl jsem osobně i na zápase s Teplicemi. Neskutečně jsem si to užil, jak jsme dali gól a ta atmosféra! Zažil jsem toho hodně, ale teď je ta euforie obrovská. Když jsem byl hráč, tak mě nikdy nenapadlo, co jsem pro ty fanoušky byl. Když jdu na stadion a vidím na lidech, kolik z nich mě vnímá a prožívali to. Jak tím i teď žijí. Během profesionální kariéry jsem to takhle nikdy nevnímal. Teď chodím z pozice fanouška a zjišťuju, že jsem pro lidi byl asi fakt ikona. Říkal jsem si, že začnu chodit častěji. Chytlo mě to," přiznal současný trenér mládeže ve Spartě Mratín.

Zahraniční štace Lukáše Zelenky:

- RSC Anderlecht
- KVC Westerlo
- Manisaspor
- Honvéd Budapešť

Jak se mu líbí los vyřazovací fáze Evropské ligy, který Spartě přisoudil slavný Galatasaray Istanbul, v jehož ofenzivě je k zastižení několik globálně známých jmen včetně Mertense, Icardiho, Zahy nebo Bakambua? Společně s Fenerbahce ho považuje za nejlepší klub v Turecku. "Mají stadion pro nějakých 55 000 diváků. Bude tam narváno, umí vytvořit neskutečnou atmosféru. Sledoval jsem je, když hráli s Manchesterem. Měli celkem těžkou skupinu. Doma budou silní, venku jsou podle mě poloviční, a tak to bylo vždycky. Turci tam mají mega hvězdy. Mají úplně jiné platy. Hráči berou desítky milionů. Chce to přežít ten první zápas, nějakým stylem zahrát dobrý výsledek. Mluví se o tom, že je Galatasaray favorit. Já to takhle nevidím. Je to padesát na padesát. Do karet nám hraje druhý zápas doma, kdy nám fanoušci neskutečně pomůžou.Turci hrají ofenzivní fotbal, je to tam divočina. Když se přežije první zápas výsledkově, tak věřím, že se postoupí, protože Galatasaray dělá chyby. Já jsem proti Turkům hrával a dva roky jsem tam taky působil. Oni dělají taktické chyby. Dopředu jsou famózní, ale prostě vzadu jsou bolaví. Haraslín a Birmančević jsou extra rychlí po stranách a nebezpeční, takže si myslím, že, když se proti nim bude hrát takhle, tak nám věřím. Samozřejmě u nich asi nemůžete hrát úplně otevřenou partii. Musíme tam hrát chytře a účelně. Obrovská výhoda je domácí prostředí při druhém zápasu. Fanoušci teď jsou famózní. To za mě pořád nebývalo. Teď to trošku klukům závidím. Chtělo by to, aby Sparta měla stadion pro 30 nebo 40 tisíc diváků. Věřím, že by bylo plno. Ten boom je obrovský. Vidím to všude kolem sebe," pokračoval nadšený Zelenka, jenž v tuzemském prostředí prošel také Slováckem a Prostějovem, v němž končil v roce 2016.

Pokud jde o FORTUNA:LIGU, Zelenka doufá ve druhý primát v řadě, což by znamenalo, že by si trenérský štáb v čele s Brianem Priskem udržel v českých podmínkách stoprocentní úspěšnost. Současný lídr tabulky je navíc pořád ve hře také v domácím poháru, což je soutěž, kterou Zelenka ovládl v letech 2004 i 2006. "Věřím, že titul obhájíme. Slavia se nenechá jen tak, ale já nám věřím. Máme náskok, derby doma. Nevěřím tomu, že se bude někde moc ztrácet. Když vidím ten kádr. Navíc pravděpodobně ještě nějaké posily přijdou, i kdyby ale nikdo nepřišel, budeme furt skvělí," zůstal optimistou Zelenka.

Plzeňská legenda se chystá na velkou výzvu, kamarádu Petrželovi určila nový cíl. Modlím se, aby Staněk nešel do Slavie, říká Limberský