Juráskovo vysvobození se blíží. V Benfice nehraje, zájem o mladého reprezentanta má francouzský Racing Lens

Juráskovo vysvobození se blíží. V Benfice nehraje, zájem o mladého reprezentanta má francouzský Racing Lens

Vysvobození se blíží. Český reprezentant David Jurásek možná brzy bude měnit dres. V Benfice Lisabon v poslední době levý obránce vypadl ze sestavy, případně sbíral starty po minutách, proto by mohl kývnout na nabídku k hostování z francouzské ligy. Zájem má momentálně sedmý tým Lique 1, kterým je Racing Lens. Podle informací serveru ojogo.pt by měla být součástí dohody o hostování také klauzule o možném pozdějším přestupu českého hráče.

Třiadvacetiletý bek by tak Benfiku opustil po půl roce, do Portugalska zamířil z pražské Slavie a na začátku vše vypadalo náramně. Jurásek hrál a vedl si slušně. Jenže následně mu situaci zkomplikovala zranění a mladý Čech nastupoval méně a méně. Nakonec ze sestavy vypadl úplně, takže se nelze divit, že má Jurásek zájem o změnu dresu a větší herní vytížení.

Český reprezentant za Benfiku na podzim odehrál deset utkání, dvě z toho v portugalské pohárové soutěži. Nedal ani gól, na žádnou branku nepřihrál. Jak efotbal.cz dříve informoval, Benfica už začala s hledáním náhrady na Juráskův post. Vyhlédla se Alvara Fernándeze, který v současné sezoně obléká dres Granady, kde je na hostování z Old Trafford. Portugalci prý už kontaktovali oba kluby. Granadu s tím, jestli je ochotna ukončit hostování, United zase s dotazem, jestli jsou ochotni mladého beka pustit už v lednu.

Velká změna v trenérském týmu Slavie. Köstl prý zamíří jako asistent k reprezentaci