Pospíšil je přesvědčený, že Sigmu dotáhne k úspěchu: Teď mám v hlavě jen to, že ukážu svou nejlepší verzi

Pospíšil je přesvědčený, že Sigmu dotáhne k úspěchu: Teď mám v hlavě jen to, že ukážu svou nejlepší verzi

Ostřílený špílmachr Martin Pospíšil (32) se vrátil na olomoucký Andrův stadion z polské Ekstraklasy přesně před rokem, a protože mu začátek na Hané vyšel, sám na sebe si kvůli povaze maximalisty vytvořil trochu větší očekávání.

Pak však šla křivka výkonnosti trošku dolů a důkazem je jeho vytížení v první polovině této sezony. V základní sestavě hlavního trenéra Sigmy Václava Jílka totiž figuroval pouze jedenáctkrát z celkových devatenácti možností.

Dle svých slov však tu a tam vypadával z hanácké sestavy i kvůli tomu, že měl menší zdravotní problém, který ho limitoval a nebyl nachystaný na celé zápasy. "O tom se moc neví, proto jste možná až moc šli po trenérovi. Přitom důvod byl trošku jiný. Trenér Jílek se mnou hodně komunikuje, vždy se snažíme najít společně to nejlepší možné řešení. V některých zápasech jsem si myslel, že mám hrát, ale nehrál jsem, i když jsem byl zdravý, ale do toho se pouštět nechci. To už je za mnou. Teď doufám, že si svoji pozici vybojuji zpátky a budu nositel kvality pro náš tým. Od nového roku mám v hlavě pouze to, že ukážu svoji nejlepší verzi. Jsem přesvědčený, že dokážu potáhnout náš tým k tomu, abychom byli úspěšní," uvedl v čerstvém interview pro sigmafotbal.cz bývalý hráč Třince, Plzně, Jablonce a Jagiellonie Bialystok.

Mareček si vybudoval k Teplicím speciální vztah. Pokračování mise je potvrzením jeho pozice lídra na hřišti i v kabině

To, že by mu trenérský štáb v olomouckém prostředí nenašel optimální roli, si nemyslí. Před necelým rokem to totiž ideální bylo a právě na to bude třeba od února navázat. "Než jsem se vrátil, tak jsem nebyl tolik na očích. Potom si už ale soupeři na mě dávali větší pozor, kolikrát jsem v zápasech cítil, jak mi někdo běhá za zadkem. Soupeři se na mě připravili trošku jinak, tím pádem jsem v některých zápasech nebyl tolik ve hře. Musím se s tím smířit, jsem přesvědčený, že teď uvidíte Martina Pospíšila takového, jako když se vrátil," slíbil fanouškům.

Pokud jde o týmové ambice pro jarní část, trojnásobný reprezentant Česka očekává hru o pohárové příčky. Už když se vracel domů, prohlásil, že chce se Sigmou zažít nějaký úspěch a to pořád platí. Sigma je nyní v tabulce pátá se sedmibodovou ztrátou na třetí Plzeň a čtvrté Slovácko. "Ať už to bude vítězství v poháru, což se v této sezóně už nepodaří, nebo probojování se do evropských pohárů. Máme dost kvalitní tým na to, abychom se na pohárové příčky mohli dostat," ukázal sebevědomí.