Potvrzeno. Plzeňský záložník Vlkanova bude do konce sezony hostovat v Ruchu Chorzów

Potvrzeno. Plzeňský záložník Vlkanova bude do konce sezony hostovat v Ruchu Chorzów

Spekulacím je konec. Záložník Adam Vlkanova opravdu odchází z Viktorie Plzeň na hostování do konce sezony do polského klubu Ruch Chorzów. Součástí dohody je opce na přestup devětadvacetiletého hráče. Kluby informaci potvrdily na svých webech.

Chorzów čeká na jaře boj o udržení. V tabulce je předposlední se ztrátou šesti bodů na patnácté místo, které znamená záchranu. V týmu už působí jiný český středopolař Jan Sedlák.

"Měl jsem řadu nabídek, ale tady jsem cítil rodinnou atmosféru. Mluvil jsem s trenérem, který mi představil velice zajímavou vizi toho, jak by chtěl hrát. Ta filozofie se mi líbila. To byl jeden z důvodů, proč jsem přišel," uvedl Vlkanova na webu svého nového klubu. "Psal jsem i Jankovi Sedlákovi, se kterým jsme proti sobě hráli, viděl jsem několik zápasů Ruchu. Tabulku samozřejmě znám, ale věřím, že v Ekstraklase můžeme zůstat. Je to velká výzva. Když se to povede, bude to velké," řekl trojnásobný český reprezentant.

 

Do Plzně přišel předloni v létě z Hradce Králové a zahrál si s týmem i Ligu mistrů. Loni na podzim ale nepatřil do základní sestavy, zasáhl jen do osmi ligových kol. V Evropské konferenční lize dal gól v závěrečném utkání ve skupině proti Astaně.

"Jeho herní vytížení nebylo na podzim takové, jaké by si on sám představoval. Proto jsme se domluvili, že nyní odejde na hostování. Adamovi samozřejmě přejeme, aby se mu na jeho prvním zahraničním angažmá dařilo a stal se důležitou postavou týmu," řekl sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář.