Letenský klub hlásí druhou novou tvář. Sparta dotáhla avizovaný přestup norského záložníka Solbakkena

Letenský klub hlásí druhou novou tvář. Sparta dotáhla avizovaný přestup norského záložníka Solbakkena
AKTUALIZOVÁNO

Fotbalisty Sparty posílil záložník Markus Solbakken. Třiadvacetiletý člen širšího kádru norské reprezentace přestoupil do pražského týmu z Vikingu Stavanger a s úřadujícím českým mistrem podepsal blíže nespecifikovanou víceletou smlouvu. Letenští o tom informovali na svých internetových stránkách. Podle spekulací médií Sparta za druhou zimní posilu zaplatí v přepočtu zhruba 50 milionů korun.

"Získáváme hráče ve velmi dobrém věku. Markus má velmi dobrý předpoklad, že se v našem prostředí bude dále rozvíjet. Svojí typologií se velmi dobře hodí do našeho způsobu hry a ještě zvýší kvalitu naší střední zálohy," uvedl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. "Je technický, zodpovědný při plnění taktických pokynů a má velký akční rádius při pohybu po hřišti," přiblížil.

Solbakken se už se Spartou setkal předloni v létě v kvalifikaci Evropské konferenční ligy, v níž Letenští překvapivě vypadli se Stavangerem. Spíše defenzivněji laděný střední záložník nastoupil v obou zápasech v základní sestavě a v domácí odvetě přispěl k výhře Vikingu 2:1 asistencí na vyrovnávací branku.

"Sparta se od té doby obrovsky posunula. Zisk titulu v minulé sezoně a podzimní působení v Evropě korunované postupem jsou toho ostatně důkazem. Opravdu se těším na to, až také přidám ruku k dílu," řekl Solbakken klubové televizi.

PRISKEMU NOVĚ ASISTUJE KRAJAN BABALOLA. Z BÉČKA SI VYTÁHLI DO PRVNÍHO TÝMU KVARTETO ŠEVÍNSKÝ, HORÁK, OKEKE A SCHÁNĚLEC

"O zájmu Sparty vím nějakou dobu, s agentem jsme o této možnosti hovořili už v létě. V průběhu podzimu jsme byli v kontaktu. Vyjednávání nějaký čas trvalo, ale naštěstí jsem tady. Je to splněný sen, přesun do zahraničí je další z pomyslných kroků. Poznám nové město, kulturu a samozřejmě tým," doplnil.

Solbakken prošel všemi mládežnickými reprezentacemi a vloni v létě se s norskou jednadvacítkou zúčastnil evropského šampionátu. V září si připsal dosud jediný start za národní A-mužstvo, které vede jeho otec Staale. Ten se během působení v FC Kodaň setkal s nynějším dánským trenérem Sparty Brianem Priskem, který mu tehdy dělal asistenta.

"Když Brian spolupracoval s mým tátou, byl jsem ještě poměrně mladý kluk. Takže jsme se tehdy úplně neznali. Pochází z Dánska, já dánsky umím. Působí jako fajn chlap a dobrá práce, kterou tu odvádí, je opravdu vidět. Věřím, že si budeme rozumět," řekl Solbakken.

Solbakken se stal druhou zimní posilou Sparty. Obhájce ligového tabulku a aktuální lídr tabulky na konci prosince přivedl albánského útočníka Indrita Tuciho, který přestoupil na Letnou z Lokomotivy Záhřeb.

Foto: AC Sparta Praha