Třetiligový Uničov našel nového trenéra. Byl s Jarošíkem v Rusku, v regionu je doma

Třetiligový Uničov našel nového trenéra. Byl s Jarošíkem v Rusku, v regionu je doma

Třetiligový Uničov konečně našel nástupce úspěšného kouče Jiřího Balcárka. Ten dostal po podzimu laso z druholigového Prostějova a neodolal. Klub z MSFL nyní angažoval trenéra Petara Aleksijeviće.

Jméno Aleksijević je na Hané řádně prověřeno, jde o sázku na jistotu. Do Česka přišel gólman v roce 2002 poté, co prošel například mládežnickou akademií Crvene Zvezdy Bělehrad a stal se i juniorským mistrem někdejší Jugoslávie. Ve zmiňovaném roce zamířil do Poštorné, odkud po dvou letech odešel do 1. HFK Olomouc. Tam působil až do roku 2011, krátké epizody si na závěr kariéry střihnul v Mohelnici a v Přerově.

Na Hané zakotvil i po kariéře. Jako začínající trenér vedl Nemilany, béčko HFK, Mohelnici, ale také asistoval v A-týmu Znojma. Postupem času se dostal do Přerova, odkud měl blízko do Prostějova, kde přijal pozici asistenta trenéra. Právě tam se potkal s Jiřím Jarošíkem, jenž byl na startu své trenérské dráhy.

Oba muži si padli pracovně do oka. Když pak mířil Jarošík do Teplic, Aleksijeviće vzal s sebou. Stejně jako následně do Orenburgu. Po konci v ruském klubu byl bez angažmá.

Vše se změnilo na začátku ledna, kdy podepsal s Uničovem. Tam bude navazovat na práci Jiřího Balcárka, který u týmu působil několik let a s Uničovem hrál vždy v horních patrech tabulky. Aleksijević převzal tým na čtvrtém místě se ztrátou dvou bodů na první Karvinou B.

Král znojemského babylonu? Brazilec, který za poslední tři roky vystřídal 8 klubů. Někdy jsem nevolil dobře, krčí rameny