Poprask na Slovensku. Tradiční klub, který proslavil pověstný beton, možná změní majitele. Zájem má strůjce polského zázraku

Poprask na Slovensku. Tradiční klub, který proslavil pověstný beton, možná změní majitele. Zájem má strůjce polského zázraku

Boháči z arabského světa stále více vstupují do světa fotbalu. Snaží se koupit podíly v klubech z Premier League, když se jim to nepodaří, tak nakupují hvězdy přímo do saúdskoarabské nejvyšší soutěže. A protože nešetří, jsou v mnoha případech úspěšní. Teď je pro změnu v pozoru celé Slovensko. Objevila se zpráva, že by mohl změnit majitele tradiční slovenský klub Tatran Prešov. Ten v éře Československa proslavil pověstný prešovský beton, kdy klub sázel na urputnou defenzivu. Zájem o vstup do Tatranu má majitel polského Rakówa Michał Świerczewski.

Fanoušci Prešova jsou napnutí, kdyby tohle klaplo, nejspíš by klub čekala hodně zajímavá budoucnost. Raków, kde dlouhá léta působil i český obránce Tomáš Petrášek, se ze třetí ligy posunul mezi polskou elitu, následně vybojoval postup do evropských pohárů a cestu vzhůru završil mistrovským titulem i vítězstvím v polské pohárové soutěži. Zní to jako pohádka, která se stala realitou.

Polská veřejnoprávní televize TVP teď přišla s informací, že by šestačtyřicetiletý Świerczewski měl mít zájem o vstup do slovenského Tatranu Prešov. Zprávu převzala i další polská média. Zpráva pochopitelně rezonuje i na Slovensku, podnikatel vytáhl Čenstochovou mezi elitu během devíti let.

Slovenský klub hraje momentálně ve druhé nejvyšší soutěži, kde je aktuálně na druhém místě se ztrátou sedmi bodů na lídra. Kromě toho, že od sezony 2016/17 chybí Prešov mezi slovenskou fotbalovou elitou, má i problémy se stadionem. Moderní Tatran Arena už se ale staví a je v plánu, že by se právě zde mělo hrát finále ME hráčů do 21 let v roce 2025. Pokud se informace potvrdí, v zádech se silným investorem by Tatran mohla čekat hodně zajímavá budoucnost.

Smetana láká do Ružomberoku nové tváře. Chceme přivést zajímavé hráče s potenciálem pro klub, tvrdí