Brémy v nastavení vybojovaly bod v Bochumi, Pavlenka byl opět jen na lavičce

Brémy vybojovaly v německé lize v nastavení remízu 1:1 v Bochumi. Brankář Jiří Pavlenka znovu sledoval zápas jen z lavičky Werderu. Reprezentační gólman v bundeslize naposledy chytal na začátku říjnu. Ve druhém duelu Mönchengladbach rychle vedl nad Stuttgartem 2:0 a zápas dovedl bez problémů k tříbodovému zisku po výsledku 3:1.

Bochum mohla porazit fotbalisty Brém po dlouhých 16 letech a ještě v 90. minutě to tak vypadalo. V 64. minutě je poslal do vedení záložník Osterhage. V nastavení však vyrovnal svým druhým gólem v sezoně obránce Stark.

Oba kluby mají ze 17 zápasů shodně 17 bodů a jsou šest bodů nad sestupovým pásmem.

Stuttgart se ze zásahů Hacka nevzpamatoval

Namlsaní příznivci Die Fohlen se mohli těšit z raketového vstupu svého týmu do utkání. Rocco Reitz vypíchl míč u postranní čáry, naservíroval jej Hackovi přímo do běhu, ten z ostrého úhlu zamířil na zadní tyč a úspěšně rozvlnil síť. V 19. minutě udeřil Hack podruhé. Výbornou práci odvedl Alassane Pléa, jenž svého kolegu oslovil dobře načasovanou přihrávkou mezi dva stopery a německý křídelník zkušeně zakončil kolem nohou Alexandera Nübela. Varování pro defenzivu Hříbat vystavil po laciné ztrátě Juliana Weigla doposud neviditelný Deniz Undav. Ten ale nepotvrdil pověst střelce a orazítkoval pouze tyč.

Po změně stran měl k narušení stávajícího stavu blízko opět Undav, jenž se prodral k zakončení po rohovém kopu, avšak jeho volej vykryl fantastickým zákrokem Moritz Nicolas. O pár minut později vyrobil zápletku Josha Vagnoman, který těžil z přiťuknutí střídajícího Jamieho Lewelinga a obstřelem na zadní tyč zaznamenal svůj první ligový gól v sezoně. I přesto, že Borussia tahala ve druhém dějství za kratší konec, mohl přidat pojistku Jordan Siebatcheu. Střílený centr Nathana Ngoumoua nicméně nedokázal patičkou usměrnit mezi tři tyče. Siebatcheu se nakonec dočkal a v nastaveném čase z dorážky upravil konečný stav utkání.

Německá liga - 17. kolo:
Bochum - Brémy 1:1 (64. Osterhage - 90.+3 Stark)
Mönchengladbach - Stuttgart 3:1 (1. a 19. Hack, 90.+1 Siebatcheu - 56. Vagnoman).