Baník má zastavené přestupy kvůli odchodu Tijaniho do Slavie. I tak chtějí Ostravští získat Adedirana, zatím na hostování

Baník má zastavené přestupy kvůli odchodu Tijaniho do Slavie. I tak chtějí Ostravští získat Adedirana, zatím na hostování

Baník Ostrava posílí nigerijský ofenzivní hráč Quadri Adediran. Třiadvacetiletý Afričan bude v Baníku z Českých Budějovic zatím na ročním hostování s opcí. Ostrava o tom informovala na svém oficiálním webu. Autor dvou branek Dynama v podzimní části první ligy už je v Ostravě od minulého týdne, ale až dnes kluby oznámily dohodu o podobě jeho angažmá. Zatím má ale Baník zablokované přestupy, takže administrativně by se mělo vše dořešit v pozdějším termínu.

"Po dohodě mezi všemi stranami jsme se rozhodli jít cestou ročního hostování, což je dostatečně dlouhé období na to, abychom si pak vzájemnou spolupráci mohli objektivně vyhodnotit, posoudit a rozhodnout, zda využijeme i opci. Jak už jsem dříve řekl, Quadri v sobě má zajímavý potenciál a uvidíme, jak ho dokáže uplatnit v našem více konkurenčním prostředí. Pevně věřím, že tomu tak bude a že se mu bude v Baníku dařit," uvedl v prohlášení šéf sportovního úseku Ostravy Luděk Mikloško.

Během podzimu se spekulovalo, že o Adedirana má zájem také Slavia, ale v poslední době tyto hlasy utichly a poměrně rychle se po Novém roce zrodil jeho příchod do Baníku.

Na jihu země si slibují, že se Dynamo stabilizuje a semkne pod vedením patriotů Lercha a Kladrubského

Rodák z Lagosu má v nejvyšší soutěži na kontě zatím 33 startů a pět vstřelených branek. "Jsem rád, že se to uzavřelo, mám jasno a už se můžu naplno koncentrovat na své výkony v Baníku. Vážím si té šance, že tady můžu být, a věřím, že to vrátím na hřišti," konstatoval Adediran.

Ostrava současně ještě na úrovni FIFA řeší svůj spor s nigerijským klubem 36 Lions FC kvůli podílu z přestupu útočníka Muhameda Tijaniho do Slavie, momentálně má kvůli tomu zablokované přestupy. Administrativně tak Adedirana bude moci zaregistrovat až po vyřešení případu. Podle klubu to má být před oficiálním začátkem přestupního termínu 26. ledna.