Majitel Sparty přiznal: Hráče neprodáváme kvůli penězům, ale kvůli tomu, aby se nezhroutili. Za příklad dává Hložka

Majitel Sparty přiznal: Hráče neprodáváme kvůli penězům, ale kvůli tomu, aby se nezhroutili. Za příklad dává Hložka
OBSAHUJE VIDEO

Nejoblíbenějším hráčem majitele Sparty Daniela Křetínského je na Letné lídr týmu Ladislav Krejčí. Bohatý podnikatel to řekl během prosincové debaty se spolkem Econet. Prozradil také, jaká úskalí řeší letenský klub při odchodech hráčů do zahraničí. „Posledních mnoho let neprodáváme hráče kvůli penězům, ale proto, že oni v nějaký moment začnou brečet a chtějí pryč,“ překvapil Křetínský osazenstvo v sále. Za příklad dal třeba talentovaného Adama Hložka, kterého klub prodal do bundesligového Leverkusenu.

Křetínský hovořil na setkání o ekonomických otázkách. V závěru ale přišla řeč i na jeho fotbalové aktivity. „Jsem rád, že jsme na Spartu nezapomněli. Přinesl jsem podepsaný dres,“ usmál se nejprve, když dostal otázku, kdo je jeho nejoblíbenějším hráčem.

Nejprve se snažil přítomným vysvětlit. Že oblíbených hráčů má vícero, protože je už na Letné řadu let. Pak ale přiznal, že největší sympatie momentálně má Ladislav Krejčí, tahoun letenského týmu. „Můj oblíbený hráč je Láďa Krejčí. Je to kvůli tomu, že je mimořádný charakter.,“ vysvětlil.

Rosický odmítl atraktivní laso ze zahraničí: Mám tu rozdělanou práci, ovšem mé myšlení to mírně změnilo

Z pléna okamžitě přiletěla narážka, aby tedy hráče během zimy nepouštěl do zahraničí. Sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický totiž na startu přípravy nevyloučil odchod opory z Letné. Křetínský zareagoval neméně pohotově. „To je omyl. Já nechci pouštět nikoho nikam,“ rozpovídal se.

„Ten problém je, že oni vám v nějaký moment začnou zuřivě brečet. Ve Spartě je to pak jen o řízení toho, na kdy načasujete odchod, aby se ten hráč se nezhroutil. My neprodáváme kvůli penězům. Ta relevance není vůbec taková. Posledních mnoho let neprodáváme nikoho kvůli penězům,“ líčil podnikatel.

Sparta brzdit nebude! Naším hlavním cílem je titul, řekl Priske. Rosický nevyloučil další změny v kádru

„Jedna z nejdůležitějších věcí, které řešíme, je přesvědčit toho hráče, aby ještě o chvíli déle zůstal. Ale oni se nenechají přesvědčit, i když je to v jejich zájmu,“ prozradil a hned přidal konkrétní příklad. „Vezměte si Adama Hložka. On i jeho rodina by se rozložili, kdyby neodešel. A v Leverkusenu nehraje. Kdyby odcházel o rok později, tak je to úplně jinak. Kdyby hrál ještě pod Priskem, tak to úplně jiná situace.,“ konstatoval směrem k exsparťanské hvězdičce Křetínský.

A vyzval tazatele, aby v podobném duchu napsal na sociální sítě Krejčímu, aby si odchod ze Sparty nechal hráč ještě projít hlavou. „Tohle je dobrá rada, ale je potřeba to říct Láďovi. Hoďte mu to na instáč, že nemá odcházet, udělejte kampaň, dohodnuto?“ žertoval český miliardář na závěr setkání.