Drážďany řadě lidí otevřely oči, přiznává sportovní ředitel Pardubic. Ve Španělsku si klub splní velký sen, kde potřebuje posílit?

Drážďany řadě lidí otevřely oči, přiznává sportovní ředitel Pardubic. Ve Španělsku si klub splní velký sen, kde potřebuje posílit?
OBSAHUJE VIDEO

Pardubice spřádají před startem jara velké plány. Sportovní ředitel Vít Zavřel prozradil, že do týmu Radoslava Kováče rád přivedl během pauzy ještě dvě velké posily. Na křídlo a do defenzivy. Funkcionář o novinkách v klubu promluvil pro klubovou pardubickou televizi. „Rádi bychom přivedli nejlépe křídlo a také hráče do defenzivy. A oba na přestup, chceme, aby to byli kmenoví hráči,“ prozradil Zavřel.

Pardubický tým zatím v přípravě nevyhrál a nedal ani gól. To pochopitelně netěší nikoho v klubu. Nicméně, když prý Zavřel viděl podmínky, jaké má k dispozici třeba Dynamo Drážďany, které Východočechy porazilo jako třetiligový tým 3:0, musel v dobrém závidět.

„Měl jsem po nedělním utkání možnost jakési exkurze. A ty podmínky, které mají, jsou fantastické. Tréninková plocha jen pro A tým, týden byla vyhřívaná, vedle nová vyhřívaná umělka. To jsou neskutečné nadstandardy,“ přiznal Zavřel. „Po utkání byli týmu k dispozici čtyři kluboví fyzioterapeuti, k tomu jim dva další chodí ještě vypomáhat, a to se bavíme o třetiligovém týmu,“ dodal.

Nedaleko tréninkového areálu navíc roste nová sportovní futuristická hala, která Dynamo posune zase o kus dál. „Je neuvěřitelní, co tam město buduje, náklady jdou právě za městem, ale přínos bude obrovský pro Dynamo. Město jde klubu naproti, má zelenou a celé se to odráží i ve fanouškovské základně. To je pak radost fotbal dělat,“ konstatoval sportovní ředitel Pardubic.

Majitel Sparty Křetínský přiznal: Hráče neprodáváme kvůli penězům, ale kvůli tomu, aby se nezhroutili. Za příklad dává Hložka

Pro leckoho bylo zklamáním, že Pardubice prohrály s třetiligovým soupeřem 0:3, jenže kvalita prý byla na české poměry hodně vysoká. „Hodně lidem to možná otevřelo oči. Oni byli jako třetiligový klub na soustředění v Turecku, celou zimu hráli na přírodní trávě,“ naznačil Zavřel, že podmínky k přípravě má německý klub ze třetí nejvyšší soutěže v mnohém lepší než řada českých celků.

To ale nic nemění na tom, že Pardubice dělají maximum, aby na jaře mezi českou elitou obstály. Sportovní ředitel například kvituje, že tým zkouší hrát na dva útočníky, což se podle něj musí zamlouvat i fanouškům. A právě do ofenzivy by měla přijít do startu ligového jara ještě jedna posila. „Nejlépe by to mělo být křídlo a pak chceme získat ještě hráče do defenzivy. Bavíme se o přestupu, chceme, aby to byli naši kmenoví hráči,“ uvedl Zavřel. „Je jasné, že nás mrzí, že jsme ještě nedali gól. Chceme co nejdříve potěšit fanoušky výhrou,“ dodal.

Na Pardubice nyní čekají ještě dva přípravné duely Tipsport ligy a pak také vyrazí za teplem na soustředění do Španělska, kde se utkají se soupeři ze severských zemí. Zavřel přiznal, že o něčem podobném před čtyřmi v klubu leda všichni snili. „Do Španělska chceme vzít už jen třiadvacet hráčů, s nimiž se bude počítat pro jarní část ligy,“ odtajnil jeden z pardubických šéfů.