Změní vlastníka i Mladá Boleslav? Osm let po konci ve Slavii jedná o vstupu do Lokotrans arény Šimáně

Změní vlastníka i Mladá Boleslav? Osm let po konci ve Slavii jedná o vstupu do Lokotrans arény Šimáně

Jiří Šimáně (74) byl u záchrany Slavie. I díky němu nakonec pražský celek v polovině minulé dekády nezkrachoval a později našel silného partnera v podobě čínské investiční společnosti CITIC Group. Po neshodách ve vedení klubu ovšem v roce 2016 z Edenu odešel. Nyní se zdá, že by se mohl na prvoligovou scénu vrátit v Mladé Boleslavi. Podle webu infotbal.cz usiluje 34. nejbohatší Čech o zisk 51procentního podílu, který v současné době drží Josef Dufek.

Šimáně už údajně oslovil klíčové partnery středočeského klubu, aby se ujistil, že jejich podpora by s jeho příchodem neopadla. Jde především o mladoboleslavskou radnici a automobilku Škoda. Pakliže by k obchodu došlo, uvádí portál infotbal.cz, že by se hodnota transferu většinového podílu měla pohybovat kolem 100 milionů korun.

Podle časopisu Forbes má majetek 34. nejbohatšího Čecha Šimáněho hodnotu zhruba 13,1 miliardy korun. V roce 2015 pomohl 74letý podnikatel zachránit před krachem pražskou Slavii, v níž pak zastával funkci předsedy představenstva. Na tento post však v dubnu 2016 rezignoval. Od té doby se ve fotbale neangažoval. Jeho působení v ní a potenciální vstup do Mladé Boleslavi spojuje David Trunda. Ten aktuálně působí v roli generálního ředitele klubu z města automobilů. Tuto funkci zastával za Šimáněho éry také ve Slavii.

V repre se potkal s legendárním Čechem, teď v roli kouče cepuje Zlínsko. Z Rojky roste další nadějný domácí trenér

Většinovým majitelem pražského klubu byla až do prosince 2023 čínská investiční společnost CITIC Group. Tehdy získal majoritní podíl Pavel Tykač, jehož majetek se odhaduje na 183,3 miliardy korun. O změně majitele informoval také Liberec. Opci na zisk většinového podílu v severočeském klubu má 31letý podnikatel Ondřej Kania.

Nového majitele shání také Dynamo České Budějovice, kterému má se ziskem partnerů pomoci anglická společnost s nigerijskými představiteli FOOTIFY. Dalšího zahraničního vlastníka zlákal také druholigový Vyškov. Podnikatele s kamerunskými kořeny Kingsleyho Pungonga nahradila s 99procentním podílem v klubu investiční skupina Blue Crow Sports Group, která vlastní například španělský druholigový tým Leganés.

Foto: SK Slavia Praha