Dukla na něj čekala přes rok, ale pak už smlouvu rozvázala. Bojovník Svoboda ovšem klidně pomůže i béčku v ČFL

Dukla na něj čekala přes rok, ale pak už smlouvu rozvázala. Bojovník Svoboda ovšem klidně pomůže i béčku v ČFL

To, že ostřílený obránce Václav Svoboda ukončil po roce a půl svou nepříliš povedenou misi na dejvické Julisce, se ví již od úvodu tohoto měsíce. Došlo k tomu po vzájemné dohodě se sportovním úsekem Dukly a mohly za to dlouho přetrvávající zdravotní trable.

Zkušeného zadáka, jehož přivedl do Dukly v létě 2022 sportovní manažer Josef Jinoch, přibrzdily po návratu do hlavního města zdravotní komplikace, kvůli nimž odehrál v minulé sezoně 2022/2023 jen devět utkání. Podzimní část ročníku 2023/2024 už se ho pak netýkala vůbec.

Jeho trable přitom začaly v Chrudimi po zdánlivě nevinném šlapáku. Kvůli zlomenině nártní kůstky mu začala otékat kolena, což bylo spojené se zánětem v krvi. "Vystřídal jsem asi 6 doktorů a nikdo z nich mi nebyl schopný říct, čím to je zapříčiněné," postěžoval si v interview na fkdukla.cz bývalý hráč Vlašimi, Záp, Meteoru Praha i nizozemského Veendamu.

Původ jeho potíží mu nebyli schopni vysvětlit ani na klinice profesora Pavla Koláře, který mu nabízel léčení kortikoidy. "Už nešlo ani tolik o fotbal, ale spíš o normální každodenní fungování. Zcela běžně se naskytly stavy, kdy jsem ráno vstal z postele a nemohl jsem fungovat a chodit, natož ještě vrcholově provozovat sport," vrátil se k nedávné minulosti Svoboda, jenž pravidelně po trénincích vždy ulehl s horečkami.

Situace v Dynamu jde popsat jen slovem chaos, hlavní podíl na tom má majitel Koubek, je přesvědčen jihočeský insider

Nakonec se ukázalo, že šlo o onemocnění způsobené boreliózou, jež v sobě ukrývá viry a bakterie. Do zimní přípravy pod Petrem Radou už se však nezapojil. "Od prosince jsem začal běhat a zjistil jsem, že už jsem na správné cestě. Po domluvě s panem Jinochem jsme dospěli k tomu, že ke konci roku ukončíme moji smlouvu s tím, že začnu trénovat jinde. Bohužel jsem ještě nebyl schopný se zapojit do zimní přípravy na Dukle," osvětlil.

Odchovanec Sparty, v jejímž rudém dresu strávil jako junior více než dekádu, se snaží po tak dlouhé době bez fotbalu a pohybu vůbec postupovat opatrně a po malých krůčcích. S vedením Dukly je ale čerstvě čtyřiatřicetiletý obránce domluven na tom, že když vše půjde dobře, návrat na Julisku, kde má nedokončenou práci, by nemusel být vyloženou sci-fi.

"Ať už k áčku, nebo do ČFL k B-týmu. Rád bych poděkoval panu Jinochovi, panu Mejzrovi, panu Pauknerovi a všem tady na Dukle za to, že mi přes rok dávali čas na to se vrátit, že nade mnou nezlomili hůl. Vím, že to nebylo jednoduché pro jednu ani druhou stranu, i přesto jsem od nich stále cítil podporu. Rád bych se na Julisce ještě představil, stále mám motivaci a pevně věřím v můj návrat. Rád bych také splatil důvěru všech, kteří ji do mě na Dukle vkládali," zakončil.

Podvod v přímém přenosu, Slovácko obětí nekalých praktik. Tohle jsem nezažil, kroutí hlavou Kadlec