Boženíkovi to v Primeira Lize svědčí. V řadě na Slováka už mají stát Werder, Sevilla, Lille i FC Porto

Boženíkovi to v Primeira Lize svědčí. V řadě na Slováka už mají stát Werder, Sevilla, Lille i FC Porto

Ve Feyenoordu Rotterdam ani Fortuně Düsseldorf se čtyřiadvacetiletému slovenskému reprezentantovi Róbertu Boženíkovi až tolik nedařilo. V Boavistě Porto už je to však úplně jiná píseň a po odchovanci Žiliny má momentálně toužit hned několik známých klubů ze čtyř různých evropských soutěží.

Primeira Liga Boženíkovi sedla a v šachovnicovém trikotu Boaviasty by mohl brzy oslavit prvních padesát soutěžních startů.

Poté, co v aktuální sezoně 2023/2024 nasázel v rámci dvaceti soubojů devět branek, které doplnil dvěma gólovými přihrávkami, by se však v Portu jubilea vůbec dočkat nemusel.

Jak v tomto týdnu uvedl redaktor německého Sky Sportu Florian Plettenberg, Boženíka má mít na radaru jak francouzské Lille, tak historicky nejúspěšnější klub Evropské ligy Sevilla. Kluby z Ligue 1, respektive LaLigy, již měly potvrdit nabídku ve výši pěti milionů eur a rozhodnout by se mělo už brzy.

JEDNOMU Z NEJLÉPE PLACENÝCH TRENÉRŮ SVĚTA VĚŘÍ U PERSKÉHO ZÁLIVU I NAVZDORY TOMU, ŽE NEMÁ VÝSLEDKY

Podle L’Equipe však projevují zájem o podpis sedmatřicetinásobného reprezentanta Slovenska také Werder Brémy a FC Porto, které může jeho progres jakožto soused Boavisty sledovat z těsné blízkosti.

Konkurenční "draci" by ho určitě lákali, neboť by šlo o krok výše už jen kvůli pravidelným účastem v evropských pohárových bojích. U klubu, v němž chytá Jiří Pavlenka, je to však otázkou. Bojovná druhá Bundesliga mu v minulosti až tolik nevoněla a spíše byl žolíkem, než pravidelným členem základní sestavy.

Protože má Boavista finanční potíže, vytáhlý střední útočník by v jejím dresu nemusel "přežít" ani právě probíhající přestupové okno, které se na portugalské půdě uzavře poslední lednový den. To vše i přesto, že má v Portu platný kontrakt až do 30. června 2026.

Z Petržalky a Šamorína až do Turína? Sedminásobný mistr Serie A zkouší dvě slovenské naděje z druhé ligy