Zůstane Mourinho v Itálii? Pět důvodů, proč by jeho angažmá v Neapoli bylo ideálním řešení pro obě strany

Zůstane Mourinho v Itálii? Pět důvodů, proč by jeho angažmá v Neapoli bylo ideálním řešení pro obě strany

José Mourinho po vyhazovu od AS Řím odmítl nabídku ze Saúdské Arábie, ustoupily také spekulace ohledně převzetí Newcastlu a aktuálně nejpravděpodobnější variantou je angažmá u úřadujícího italského mistra. Smlouva s Neapolí by mohla pomoci oběma zúčastněným stranám. Proč?

Uvolnění tlaku na De Laurentiise

Podle anglického deníku The Times by se měl José Mourinho sejít s prezidentem Neapole Aureliem De Laurentiisem již v tomto týdnu. Stát by se tak mělo ve středu, kdy se Neapol vrátí z Rijádu po finále italského Superpoháru.

Po snové sezoně zakončené Scudettem se s Partenopei rozloučil Luciano Spalletti a na jeho místo nastoupil Rudi García. Ten ale příliš úspěšný nebyl a výraznější změna nepřišla ani po opětovném jmenování Waltera Mazzarriho.

Prezident Neapole v posledních šesti měsících učinil několik zvláštních kroků, kvůli kterým na sebe vytvořil silný tlak od fanoušků. Jmenováním Josého Mourinha by si jistě značnou část fandů úřadujícího mistra udobřil.

AS Řím získal při De Rossiho premiéře tři body. AC Milán slaví výhru, jeho gólman odešel na protest proti rasismu ze hřiště

Mourinho vrátí fanoušky zpět

Po zisku historického Scudetta se Neapol pořádně trápí. V Lize mistrů sice do osmifinále postoupila, ale pokud ji nevyhraje, o příští ročník bude v italské Serii A dlouho bojovat.

Aktuálně je totiž až devátá, a ačkoliv na čtvrtou pozici ve vyrovnané tabulce ztrácí jen tři body, situace jednoduchá rozhodně není. Proti týmu se postavilo také několik tisíc příznivců, příchod Portugalce by ale diváky na Stadio Diego Armando Maradona jistě vrátil.