Votroky posílí mladý záložník Kaštánek ze Sparty. Forma jeho působení se ještě ladí

Votroky posílí mladý záložník Kaštánek ze Sparty. Forma jeho působení se ještě ladí

První zimní posilou fotbalistů Hradce Králové se stane Daniel Kaštánek. Dvacetiletý záložník míří do východočeského prvoligového týmu z pražské Sparty, kde hrál za B-tým. Formu jeho působení oba kluby podle vyjádření na svých webech dolaďují.

Kaštánek už nakoukl do A-mužstva Sparty a předloni na podzim si připsal dosud jediné dva starty v nejvyšší soutěži. "Dan je talentovaný fotbalista a mládežnický reprezentant. Jeho výkony jsme sledovali již delší dobu a nyní věříme tomu, že je připraven na nejvyšší soutěž. Jeho progres bude určitě pokračovat. Na podzim podával kvalitní výkony v druhé lize, kde se prosadil také střelecky," řekl sportovní ředitel královéhradeckého klubu Jiří Sabou.

BANÍK HLÁSÍ ZMĚNY V A-MUŽSTVU. ROMANĚNKO JE NOVÝM ASISTENTEM TRENÉRA A DOTÁHL SE PŘÍCHOD RUSNÁKA

„Dan je talentovaný fotbalista, odchovanec pražské Sparty a mládežnický reprezentant. Jeho výkony jsme sledovali již delší dobu a nyní věříme tomu, že je připraven na nejvyšší soutěž. Jeho progres bude určitě pokračovat. Na podzim podával kvalitní výkony ve F:NL, kde se prosadil také střelecky,“ prohlásil na klubových stránkách sportovní ředitel Hradce.

„Je konstruktivní hráč do středové řady. Umí podržet míč, zároveň je silný v situacích jeden na jednoho i v předfinální fázi. Ve F:NL ukázal, že umí být produktivní. Současně je třeba vzít v potaz jeho věk – celou kariéru má ještě před sebou, přičemž v sobě skrývá opravdu velký potenciál,“ dodal Jiří Sabou.