U reprezentace Ghany končí po neúspěchu na africkém mistrovství trenér Hughton, padáka dostal i kouč Pobřeží slonoviny

U reprezentace Ghany končí po neúspěchu na africkém mistrovství trenér Hughton, padáka dostal i kouč Pobřeží slonoviny

Neúspěch se neodpouští a pro trenéra mívá fatální následky. Od reprezentace Ghany byl po neúspěšném vystoupení na probíhajícím mistrovství Afriky odvolán trenér Chris Hughton. Na svém webu o tom informoval národní svaz s tím, že o dalším směřování národního týmu rozhodne v nejbližších dnech.  U týmu Pobřeží slonoviny skončil trenér Jean-Louis Gasset. Informovala o tom agentura AFP. Sedmdesátiletý francouzský kouč byl odvolán po dvou porážkách, výběr pořadatelské země má stále šanci na postup.

Ghana na turnaji v Pobřeží slonoviny skončila už v základní skupině, ve které získala pouhé dva body. Hughtonův výběr prohrál 1:2 s Kapverdami a poté remizoval 2:2 s Egyptem i Mosambikem, který dal oba góly v nastavení a připravil Ghanu o postup.

Pětašedesátiletý Hughton se reprezentace Ghany ujal loni v únoru, před tím pro tamní svaz pracoval jako poradce. Za sebou má také angažmá v Tottenhamu nebo Newcastlu s Brightonem, s nimiž oběma dokázal postoupit do Premier League.

Zmena i u reprezentace Pobřeží slonoviny

"Smlouvy hlavního trenéra Jeana-Louise Gasseta a jeho asistenta Ghislaina Printanta byly ukončeny kvůli neuspokojivým výsledkům," citovala AFP prohlášení fotbalového svazu Pobřeží slonoviny. V případě dalších zápasů na turnaji povede tým jeden z dosavadních asistentů Emerse Faé

Jeden z favoritů zvládl vstup do turnaje s Guineou-Bissau (2:0), následně ale podlehl 0:1 Nigérii a 0:4 Rovníkové Guineji, což byla jeho historicky nejvyšší porážku na africkém šampionátu. Domácí tým obsadil ve skupině A třetí místo a stále může doufat v postup. Do play off projdou čtyři nejlepší celky ze třetích míst skupin, Pobřeží slonoviny dnes potřebuje souhru výsledků ve skupinách E a F.

Gasset vedl Pobřeží slonoviny od léta 2022. Tým opouští s bilancí deseti výher, tří remíz a čtyř porážek.