Návrat do Česka Matějů rychle zavrhl, prioritou je dlouhodobá smlouva v Itálii

Návrat do Česka Matějů rychle zavrhl, prioritou je dlouhodobá smlouva v Itálii

Ve hře byl návrat do Česka, obránce Aleš Matějů ho ale rychle zavrhl. Prioritou bylo protáhnout si angažmá v Itálii, a tak se do konce sezony dohodl na angažmá v týmu Spezie. „Varianta návratu domů tu byla, ale hned jsem ji zavrhl. Pro mě jednoznačně jasná cesta zůstat v Itálii. Jsem za to rád,“ uvedl v rozhovoru, který médiím poskytla agentura Sport Invest.

Matějů tak zůstává na Apeninském poloostrově, jen mění jihoitalské Palermo za angažmá v severní části země. „V Palermu jsme posledních šest měsíců řešili smlouvu, ale bohužel jsme se nedopracovali k prodloužení. A pak se objevila možnost jít do Spezie. Šlo to rychle, za pár bylo všechno domluvené,“ komentoval změnu dresu člen širšího kádru reprezentace.

Boj o špičku tabulky tak Matějů mění za bitvu o záchranu ve druhé nejvyšší soutěži. „Bude to hodně náročné, ale tým je dostatečně kvalitní, bude rozhodující získat hned nějaké body, abychom se nakopli a pomalu stoupali tabulkou výš,“ nechal se slyšet Matějů. Ten dobře ví, že když se povede Spezii zachránit, podepíše s ním klub dlouhodobou smlouvu. „To byla a je moje priorita,“ přiznává.

Potvrzeno. Obránce Matějů se bude v Itálii stěhovat, přestoupil z Palerma do Spezie

Český obránce je přesvědčený o tom, že jeho nový tým má na to, aby se dostal do nejvyšší soutěže a pravidelně ji hrál. „Od chvíle, co klub má amerického majitele se udělalo nové tréninkové centrum, má zrekonstruovaný stadion. Teď bude hlavní cíl se zachránit a další rok postoupit do Serie A. Podmínky jsou tady výborné,“ uvedl Matějů.

Po bývalém působišti se mu prý ale bude určitě občas stýskat. „Jih už mi teď v něčem chybí. Udělal jsem si tam spoustu přátel, je to specifické místo. Teď mě ale čeká nová zkušenost, těším se na výzvu tady. Sever má svoje kouzlo,“ konstatoval defenzivní hráč, který už se plně soustředí jen a jen na utkání nového týmu. „Moje hlava už je nastavená na nejbližší zápas, derby s Pisou,“ dodal.