Zbrojovka stvrdila příchod ghanského obránce Gyamfiho, jehož velkým vzorem je Alaba z Realu

Zbrojovka stvrdila příchod ghanského obránce Gyamfiho, jehož velkým vzorem je Alaba z Realu

Brněnská Zbrojovka dotáhla příchod devatenáctiletého ghanského obránce z dánského Esbjergu. Foster Gyamfi přichází na jih Moravy na hostování do konce sezóny s opcí na přestup. Jeho snem je hrát za národní tým Ghany a jako velký vzor uvádí Davida Alabu z Realu Madrid.

Gyamfi se ve čtvrtek domluvil se Zbrojovkou na spolupráci a v Brně bude oblékat dres s číslem 3. „Brno je úžasné město s bohatou fotbalovou kulturou. A je skvělé, že toho teď mohu být součástí. Věřím, že dokážu klubu k pomoci k výhrám a úspěšné sezóně. Zatím bydlím na hotelu nedaleko stadionu, ale město už jsem stihl trochu poznat,“ nechal se slyšet mladý obránce bezprostředně po podpisu.

Foster už tráví v Brně nějakou dobu, naskočil do dvou přípravných duelů a v lednu pak zasáhl do všech zápasů Tipsport ligy. „Je výhodou, že jsem všestranný a mohu nastupovat na obou postech. Užívám si, když můžu ze středu řídit obranu, to je mi o něco bližší, ale nastupuji zkrátka tam, kde je to potřeba,“ pokračovala nová posila Zbrojovky.

Ghanský legionář je tak dalším hráčem z této africké země, který bude působit v českém prostředí. Jeho snem je pomoci Zbrojovce zpět do nejvyšší soutěže. „Můžu zmínit třeba Benjamina Tetteha, který zde hrával. Jinak je mým velkým vzorem David Alaba, na kterém jsem vyrůstal a vždy ho sledoval. A samozřejmě bych chtěl hrát za ghanský národní tým, jehož jsem velkým fanouškem,“ dodal Foster.