Příbrami přijde strhnutí dvou bodů přísné, zvažuje odvolání k Mezinárodní sportovní arbitráži v Lausanne

Příbrami přijde strhnutí dvou bodů přísné, zvažuje odvolání k Mezinárodní sportovní arbitráži v Lausanne

Druholigová Příbram, jež přezimuje na čtvrté pozici se stejným bodovým ziskem jako bronzové Táborsko, zareagovala na nejčerstvější komuniké Odvolací komise Fotbalové asociace ČR. Důvodem je nepříjemné strhnutí dvou bodů, což souvisí s pohledávkami vůči bývalým hráčům. 

Schopnost plnit závazky podle příbramského prezidenta Jaroslava Starky údajně výrazně ovlivňuje nefunkční spolupráce s FIFA. Příbram údajně eviduje několik pohledávek vůči oné organizaci.

Oddělení Clearing house prý dosud nevyrovnaklo finanční prostředky, které má přední tým druhé nejvyšší soutěže přiznané za přestupy odchovanců v zahraničních klubech a právě to mají být finance, které by pokryly plnění, které vedlo k uložení trestu od Etické komise.

Sportovní úsek středočeského klubu rozhodnutí disciplinární instance respektuje, ovšem zejména ze sportovního hlediska považuje jeho přísnost za neadekvátní.

Do divize se nikomu nechce, exligisty to mnohdy nebaví, říká střízlivě šéf Kladna

"Tímto způsobem jsou postihnuti především sportovci, kteří tvrdě bojovali o body na hřišti," vyšlo na oficiálních stránkách týmů sídlícího u řeky Litavky.

Příbramští, kteří si před pár dny připsali cennou výhru nad druhou Duklo (3:1), proto ještě neberou věc za uzavřenou. Zeleno-černí zváží všechny možnosti, jak ono rozhodnutí zvrátit a to včetně odvolání k orgánům typu CAS (Court of Arbitration for Sport), který sídlí v Lausanne.

"Ujišťujeme, že se aktivně snažíme řešit finanční situaci, což komise uznala snížením trestu. Snažíme se zajistit, aby se podobné problémy neopakovaly. Vedení klubu plně spolupracuje s relevantními orgány a chce čelit výzvám a vrátit věci na pozitivní směřování," vyšlo na fkpribram.cz.

PŘÍBRAM POSÍLILA O ÚTOČNÍKA SPARŤANSKÉ REZERVY. V TESTECH SE NAOPAK NEOSVĚDČIL DAMAŠEK Z BOHEMIANS