Plzeňský navrátilec Chorý ukázal velkou chuť bojovat v soubojích a dávat góly. Byl osobností, těšilo Bakoše

Plzeňský navrátilec Chorý ukázal velkou chuť bojovat v soubojích a dávat góly. Byl osobností, těšilo Bakoše
OBSAHUJE OHLASY

Viktoria v lednu šlape a dokázala ovládnout všechny čtyři dosavadní přípravné duely roku 2024. Po skalpu Žižkova (2:0), Doubravky (11:0) a Dukly (1:0) se tento týden západočeskému výběru podařilo přehrát i slovutný Ferencváros Budapešť (3:1), jemuž patří v maďarské NB I průběžná druhá pozice.

Velký podíl na tom měl ve španělském Benidormu ostřílený plzeňský forvard Tomáš Chorý, který jednu branku dal a druhou připravil svému spoluhráči Lukáši Kalvachovi.

Devětadvacetiletý útočník, který už byl v Doosan aréně v letech 2018 a 2022 hned u dvou titulů, se přitom vracel po zranění a naskočil do vůbec prvního přípravného utkání. Nedalo se mu tak téměř nic vytknout...

"Je dobře, že se Tomáš vrátil plný chuti. Poctivě trénuje od začátku přípravy, ale nemohl naskakovat do zápasů, konečně se dočkal," okomentoval jeho situaci plzeňský asistent Marek Bakoš, jehož slova nabídly stránky fcviktoria.cz.

Talent Toula se ve Vršovicích učí od Škody. Vicemistr nadále věří i mladšímu bratrovi zlínského Slončíka

Byť absolvoval poslední zápas 25. listopadu loňského roku, dvouměsíční herní pauza nebyla na jeho výkonu vůbec patrná. "Bylo na něm vidět, že má chuť. Chuť bojovat v soubojích, chuť jít do hry, chuť dávat góly. Byl osobností na hřišti a pro nás je to jen dobře," doplnil spolupracovník Miroslava Koubka.

Další ofenzivní hody bude trenérský štáb očekávat od svého vytáhlého navrátilce z marodky již v neděli 28. ledna proti ukrajinskému celku FK Kryvbas.

Někdejší útočná věž Sigmy i belgického Waregemu je pro Viktorii důležitý i v ročníku 2023/2024. Ve FORTUNA:LIZE přetavil devět pobytů v základu ve tři trefy a v Konferenční lize udeřil během devíti vystoupení dokonce čtyřikrát.

Sparta potěšila prvními profesionálními smlouvami sedm členů akademie i posilu z Boleslavi