Šlágr v Marseille vítěze nepoznal, remízovou neděli podtrhla ztráta PSG

Fotbalisté Nice v 19. kole francouzské ligy porazili na svém hřišti nováčka z Met 1:0 díky penaltě, kterou čtvrthodiny před koncem vybojoval a také sám proměnil Evann Guessand. Upevnili si tak druhé místo v tabulce, ale na Paris St. Germain ztrácejí pět bodů a to má ještě obhájce titulu nedělní zápas k dobru. Ve druhém sobotním duelu Monaco remizovalo v Marseille 2:2. Z šesti nedělních zápasů skončilo nerozhodně hned pět. Dvougólový náskok si nechalo utéct PSG, které tak v domácím prostředí remizovalo s Brestem 2:2.

Svěřenci italského trenéra Farioliho vyhráli doma pátý zápas v řadě a připsali si už dvanácté čisté konto. Doma v deseti zápasech inkasovali jen dva góly. Mety jsou na tom v poslední době přesně opačně, dnešní zápas prodloužil jejich černou sérii už na pět proher.

Marseille nezačala dobře ani tento duel, jelikož už v sedmé minutě prohrávala po brance Ben Yeddera. Francouzský útočník si naběhl na skákavý pas Aleksandra Golovina a levou nohou zhruba z hranice vápna ho pohotově usměrnil na vzdálenější tyč. Již o čtyři minuty později si hosté dobře rozehraný zápas výrazně zkomplikovali. Maripán nedovoleně zastavil unikajícího Vitinhu a hlavní sudí okamžitě vytáhl červenou kartu. Olympionici přesilovku poprvé zužitkovali ve 39. minutě, kdy Pierre-Emerick Aubameyang zůstal sám před odkrytou částí brány a poté, co se míč odrazil od tyče, ho doklepl i přes hlavu gólmana do sítě. Knížecí klub odpověděl ve čtvrté minutě nastavení. I přes početní nevýhodu se po Ben Yedderově přihrávce prosadil mladý záložník Maghnes Akliouche.

V 50. minutě bylo znovu vyrovnáno po krásné trefě Balerdiho. Domácí obránce napřáhl z dálky a míč poslal do vzdálenějšího dolního rohu, čímž nedal Phillipu Köhnovi šanci zasáhnout. Strhnout vedení poprvé na stranu jihofrancouzského celku mohl Aubameyang, jenž z hranice pokutového území střílel nebezpečně k levé tyči, ale Köhn tentokrát vytáhl skvělý zákrok a změnu skóre nepřipustil. Krátce nato svůj tým podržel Pau López, když vyrazil těžkou ránu z dálky a poradil si i s následnou dorážkou Ben Yeddera. V 87. minutě obdržel Denis Zakaria druhou žlutou kartu, a hosté tak rázem dohrávali v devíti. Ani to však nestačilo Marseille k zisku všech bodů.

Paris Saint Germain ve francouzské lize doma remizoval s třetím Brestem 2:2 a jejich náskok na druhé Nice se ztenčil na šest bodů. Pařížané se ujali vedení v 38. minutě zásluhou Asensia a ještě před přestávkou přidal druhý gól Kolo Muani. Druhý poločas však patřil hostům. Nejprve deset minut po přestávce snížil Camara a díky brance střídajícího Pereiry Lageho z 80. minuty si Brest odvezl z Parku princů cenný bod.

Oba týmy si zachovaly dlouhé šňůry bez porážky. PSG našlo v lize přemožitele naposledy 15. září po prohře 2:3 s Nice, což bylo zároveň naposledy, kdy svěřenci Josého Enriqueho ztratili body doma. Brest drží neporazitelnost od 5. listopadu, tehdy nestačil na Monako. Na dnešního soupeře ztrácí devět bodů.

Francouzská liga - 19. kolo:
Nice - Mety 1:0 (76.Guessand z pen.)
Marseille - Monako 2:2 (39. Aubameyang, 50. Balerdi - 7. Ben Yedder, 45.+4 Akliouche)
Montpellier - Lille 0:0
Clermont - Štrasburk 1:1 (52. Nicholson - 34. Dion)
Lorient - Le Havre 3:3 (33. Lúza, 51. Kari, 90.+2 Bamba - 85. a 90.+4 A. Ayew, 15. Sabbi z pen.)
Remeš - Nantes 0:0
Toulouse - Lens 0:2 (42. Costa, 55. Diouf)
Paris St. Germain - Brest 2:2 (38. Asensio, 45. Kolo Muani - 55. Camara, 80. Pereira Lage)