Na testech v Kroměříži neuspělo sedm z devíti hráčů, jisté jsou posily z Jablonce, Hlučína a Líšně

Na testech v Kroměříži neuspělo sedm z devíti hráčů, jisté jsou posily z Jablonce, Hlučína a Líšně

Nováček druhé nejvyšší soutěže z Kroměříže přivedl v lednu na zkoušku hned devět hráčů. Zatímco u dvou fotbalistů ještě testování probíhá, zbylých sedm hlavního trenéra Martina Ondu nezaujalo a u řeky Moravy skončili.

Konkrétně jde o Martina Novotného, Sebastiana Diviše, Jiřího Maxmiliána Kytku, Mateje Franka, Samuela Orságha, Thomase Hučka a Lukáše Lukča, jenž má za sebou štace ve Znojmě či Zemplínu Michalovce.

Součástí kroměřížského dění pak nebude ani čtyřiadvacetiletý brankář Jan Lebánek, jehož odchod je nyní v řešení.

Velmi blízko setrvání v Hanácké Slavii i pro jarní část ročníku 2023/2024 pak naopak jsou pětadvacetiletý univerzál Jiří Kiška, jenž dříve prošel Sigmou, Prostějovem, Zlínskem i Frýdkem-Místkem a o šest let starší záložník Ayodeji Adeniran, jehož bylo možno zastihnout v německém Emdenu, španělském Mostolesu či americkém San Antoniu. Obou by se měl týkat nadcházející střet s rezervou Baníku, který je naplánován na druhý únorový den.

Červenka měl i jiné nabídky, ale rozhodl se upsat Armě. Na ústecké půdě si od něj slibují góly

Jedná se i o možném setrvání čtyř navrátilců z hostování. týká se to Jakuba Benedikta, který byl zapůjčen v TJ Skaštice, Erika Mlčocha, jenž působil v Hodoníně, Matěje Votavy, jehož Hanácká Slavia poslala do Uherského Brodu a Milana Machálka. Ten na podzim figuroval na soupisce divizního celku SK Nové Sady.

Z dorostu byli vytaženi do kroměřížského áčka osmnáctiletí teenageři Vilém Vejnar a Jakub Pospíšil, s tím, že příchody jsou zatím potvrzeny tři.

Z Hlučína dorazil na hostování čtyřiadvacetiletý obránce Vojtěch Wala, z Jablonce dorazil na přestup osmadvacetiletý forvard Jan Silný a z konkurenční Líšně si nováček F:NL pořídil sedmadvacetiletého záložníka Davida Machalíka.

V období od 13. do 26. ledna mimochodem sehrála Hanácká Slavia šest přípravných zápasů s bilancí čtyř triumfů a dvou porážek. Zatímco se Startem Brno (5:3), Púchovem (2:0), Sigmou Olomouc (2:0) i Baťovem (7:0) si poradila, Prostějovu (0:2) a Opavě (0:2) podlehla.

Prokletí útočníků ze Strahova? Chybí kvalita, myslí si Polom. Sejk prý mohl s velkohubým prohlášením počkat