Z Primeira Ligy do MLS? Exslávista Musa by měl brzy vyměnit Benfiku za Dallas

Z Primeira Ligy do MLS? Exslávista Musa by měl brzy vyměnit Benfiku za Dallas

Vytáhlý chorvatský útočník Petar Musa bude opět po čas převlékat trikot a čeká ho již osmá klubová zastávka profesionální kariéry. Podle přestupového specialisty Fabrizia Romana zakotví pětadvacetiletý exslávista v Major League Soccer.

Ze slov italského novináře na síti X vyplývá, že Musu čeká nové dobrodružství v celku Dallas FC, na jehož trenérské lavičce sedí Španěl Nico Estévez.

Bývalý forvard Slavie, Viktorie Žižkov i Slovanu Liberec byl součástí Benfiky od léta 2022, čili rok a půl a vzhledem k vytížení si nevedl vůbec špatně.

Byť se v portugalské Primeira Lize ocitl mezi jedenácti vyvolenými pouze osmkrát, do střelecké listiny se zapsal hned dvanáctkrát a dalších šest tref přidal v jiných soutěžích.

Ticho po pěšině. De Gea stále bez angažmá, jasno by mohlo být příští týden

Texaský celek z Toyota Stadium pro více než 22 tisíc diváků má za odchovance NK Záhřeb, jenž prošel také Boavistou Porto či Unionem Berlín, zaplatit až 10 milionů eur, s tím, že další tři miliony eur by mohly doputovat na Pyrenejský poloostrov na základě výkonnostních bonusů.

Zdravotní prohlídka za oceánem je naplánovaná na tento týden a teoreticky by mohl stihnout i nadcházející přípravné souboje Dallasu proti Odense či Aalborgu.

V novém působišti, kterým dříve prošel také Zdeněk Ondrášek, se Musa potká například i se zkušeným středopolařem Asierem Illarramendim, jenž má za sebou dlouhou minulost v LaLize, v níž si zahrál i za Real Madrid.

Nová sezona MLS vypukne na konci příštího měsíce a Dallas ji rozjíždí proti San Jose Earthquakes.