Jílek už pro něj místo nemá. Zifčák přišel o Antalyi a mohl by se poprvé v kariéře podívat na sever Čech

Jílek už pro něj místo nemá. Zifčák přišel o Antalyi a mohl by se poprvé v kariéře podívat na sever Čech

Jak vyplynulo z čerstvě zveřejněné soupisky Sigmy pro nadcházející herní soustředění v Turecku, hlavní kouč ambiciózního olomouckého souboru Václav Jílek do zahraničí nevzal křídelníka Pavla Zifčáka.

Čtyřiadvacetiletý útočící hráč zasáhl v sezoně 2023/2024 jen do 11 soutěžních zápasů a je zřejmé, že trenérský štáb z Hané sází na jiné.

Ve FORTUNA:LIZE odehrál Zifčák dohromady něco málo přes 300 minut a v MOL Cupu přidal dalších devadesát minut, s tím, že kompletní utkání absolvoval i ve druhé lize za olomoucké béčko proti Chrudimi.

Huf: Nejradši bych přišel do Ďolíčku na přestup, ale udělám maximum, abych si vysloužil uplatnění opce

Odchovanec Sigmy, který strávil jednu úspěšnou druholigovou sezonu v barvách Pardubic, se tak nyní začal znovu připravovat s druholigovou rezervou, nad níž trenérsky bdí Tomáš Janotka a byť mu má na Andrově stadionu běžet kontrakt až do 30. června 2026, měl by mít před sebou stěhování s pořadovým číslem 2.

Podle informací Michala Kvasnici ze Sportu je pravděpodobné, že se v Olomouci nechtěný hráč zjeví na severu Čech. Buď na stadionu U Nisy, nebo na Střelnici. Zájem o jeho přítomnost mají mít jak Kozlův Slovan Liberec, tak Látalův Jablonec.

Agent Martin Říha, který má v portfoliu také Ondřeje Zmrzlého, Michala Sáčka, Michala Berana, Oliviera Vliegena, Matyáše Kozáka či Lukáše Juliše, už nějakou chvíli nepochybně "žhaví dráty".