Brněnské naději pořád chybí síla, ale chce se udržet v áčku: S tím, že zápasy vpředu hodně bolí, jsem počítal

Brněnské naději pořád chybí síla, ale chce se udržet v áčku: S tím, že zápasy vpředu hodně bolí, jsem počítal

Aktuálně druhým nejmladším členem brněnského áčka je osmnáctiletý forvard Filip Večeřa (s trenérem Karlem Večeřou, který seděl na brněnské lavičce v několika různých časových etapách, ale příbuzný není, jde jen o shodu jmen). Pro nadějného teenagera jde o velký skok, neboť ještě v létě absolvoval přípravu se starším dorostem Zbrojovky.

Jen do počtu ale není. V součtu s podzimními duely už má v prvním týmu bilanci dvou branek a tří gólových asistencí. O uplynulém víkendu proti Hodonínu (5:0) pak měl prsty hned ve dvou trefách svého mužstva.

"Každý ofenzivní hráč je rád, když se může opřít o góly a nahrávky. Navíc každým zápasem získávám zkušenosti, které jsou k nezaplacení. Vím, že musím ještě zapracovat na síle, ta mi pořád schází. Že ty zápasy vpředu hodně bolí, s tím jsem počítal," uvedl v ohlasech na webu fczbrno.cz Večeřa, který zhruba tři týdny zpět prodloužil kontrakt až do léta 2026.

Skvělá reklama pro Chrudim, září po senzaci trenér Kronďák. Tým dostane speciální odměnu, on pak posily "last minute"

Mládežnický reprezentant Česka, jenž si udělal mezi juniory jméno poté, co v roce 2021 nasázel za šestnáctku neskutečných 52 gólů za sezonu, zatím nad další budoucností nijak extra nepřemýšlí. Užívá si přítomnost a doufá, že si ho trenéři Tomáš Polách a Josef Mucha ponechají v kádru. "Pokusím se vydržet v áčku co nejdéle a uvidíme, jak to bude a kde odehraju jaro," doplnil.

Další příležitost zaujmout dostane konkurent Denise Alijagiče i Jakuba Řezníčka první únorový pátek proti Žilině. Pakliže by byl opět vidět, na jaře už by se ho mohlo týkat i dění ve F:NL. "Mým cílem teď je udržet se v áčku, naskočit na jaře do nějakého zápasu a nejlépe v něm dát gól. A samozřejmě postoupit do první ligy, což je hlavní týmový cíl," zakončil Večeřa.

Chystá se netradiční přesun ven? O naději Slovácka se zajímá známá kosovská adresa