Ve Varnsdorfu zářil, v Jablonci strádal. Ideálním prostředím na Schönův návrat do tempa se zdá být Vyškov

Ve Varnsdorfu zářil, v Jablonci strádal. Ideálním prostředím na Schönův návrat do tempa se zdá být Vyškov

Vyškovský klub získal důležitou posilu do útočné řady. Do přípravy současného lídra druhé nejvyšší tuzemské soutěže se zapojil bývalý mládežnický reprezentant Česka Patrik Schön (25), jenž přišel na Moravu ze severočeského Jablonce.

Jeho první kontakt s profesionálním fotbalem přišel již v sezoně 2014/2015, kdy figuroval na soupisce tehdy druholigového Baníku Most. Nejvýraznější stopu ale zanechal pravý křídelník ve Varnsdorfu, za který stihl během několika let odehrát téměř 130 soutěžních zápasů s bilancí 29 gólů a 11 asistencí.

Právě na jihovýchodě Šluknovského výběžku se mu podařilo zaujmout Jablonec. Loni na podzim proto zamířil na Střelnici za trenérem Radoslavem Látalem, pod nímž toho ovšem příliš neodehrál (jen 42 minut ve FORTUNA:LIZE a 79 minut v MOL Cupu) a většinu času strávil v zelenobílé rezervě, která figuruje v ČFL.

Bývalá hvězda Slavie Švento v divizi? Na jaře nastoupí, věří kouč SK Hřebeč. Slibuje další známou posilu i speciální motivaci

"Vyškov se tak pro něj stává ideálním prostředím, kde se může opět dostat do tempa a vrátit se do herní pohody," zaznělo na oficiálních stránkách vedoucího celku druholigové tabulky, který hraje své domácí duely v nedalekých Drnovicích.

Schön už si ve vyškovském dresu zahrál proti Zlínu (0:0). Start s pořadovým číslem 2 si bude moci připsat již první únorovou neděli proti slovenskému Trenčínu.

Pro hlavního trenéra Jana Kameníka jde již o pátého nováčka a první zimní tvář, která není cizincem. Nedlouho před ním dorazili do Vyškova Allan Delferriere, Bart Straalman, Aziz Kayondo a Issa Fomba.

Nejsilnější Jiskra v historii? Fotbalově můžeme být ještě lepší, avizuje nejlepší střelec Domažlic