Nejsme farma pro ostatní kluby, upozorňuje Portugalec na lavičce Znojma, které je bohatší o další čtyři cizince

Nejsme farma pro ostatní kluby, upozorňuje Portugalec na lavičce Znojma, které je bohatší o další čtyři cizince

1. SC Znojmo, které přezimuje v MSFL na páté pozici s nevelkou ztrátou na nejužší špičku, přivedlo během zimní přestávce další čtyři zahraniční akvizice.

Portugalský trenér Rui Miguel Félix Amorim Reis, který se ujal kormidla v průběhu loňského podzimu, nově pracuje i se čtyřiadvacetiletým Diogem Bessou, který má za sebou deset let v akademii slavného Porta, s tím, že prošel i mládežnickými výběry Portugalska a v tamní druhé lize získával zkušenosti v béčku "draků".

Hned po něm dorazil do znojemského prostředí třiadvacetiletý křídelník Miguel Velosa, který přišel z portugalského celku GD Peniche a jeho úkolem má být střílení branek.

Třetí zimní posilou 1. SC se stal sedmadvacetiletý záložník Marelino Tambá. Ten dosud působil v první divizi Lucemburska v barvách FC Differdange 03. "Je známý svou silou a obrannými vlastnostmi. Těšíme se na jeho přínos na hřišti," uvádí stránky 1scznojmo.cz.

KRÁL ZNOJEMSKÉHO BABYLONU? BRAZILEC, KTERÝ ZA POSLEDNÍ TŘI ROKY VYSTŘÍDAL 8 KLUBŮ. NĚKDY JSEM NEVOLIL DOBŘE, KRČÍ RAMENY

Zatím naposledy byl představen nováček Rafael Viegas. Krajního třicátníka se v poslední době týkala druhá portugalská liga, když v Coimbře oblékal trikot tamního Länk FC Vilaverdense. "Získal řadu kolektivních i individuálních ocenění," připomněl oficiální web jihomoravského celku.

Stále navíc platí, že na soupisce není ani jeden český hráč, což je v domácí branži raritou. "Svět sportu a zejména fotbalu nezná hranice ani tento typ národního myšlení. Ve fotbale není důležitá národnost, náboženství ani barva pleti, protože tým bez ohledu na národnost hájí barvy Znojma. V ročníku 2014/2015 jsem pracoval v portugalském klubu, kde jsme měli jedenáct národností," uvedl v interview pro msfl.cz šéf znojemské lavičky.

Klubu by se mělo podařit pro odvetnou část ročníku udržet i nejlepšího kanonýra soutěže s dvanácti brankami Carlode Neta. "I když jsme dostali nabídky ze zámoří, Carlos Neto v klubu zůstává. Je odhodlán pomoci týmu k dosažení našich letošních cílů. Co bude po sezoně, to se teprve uvidí," okomentoval kouč situaci Brazilce.

Bude cílem postup do druhého patra českého fotbalu? "Každý klub v této lize touží postoupit, není to snadná liga ani úkol. Pro prvních šest, sedm klubů jsou šance vyrovnané. Naším dlouhodobým cílem je postoupit. Nejsme farma pro ostatní kluby," upozornil Amorim Reis, jehož svěřence čeká o víkendu střet s rezervou Dynama České Budějovice.