Bílý balet to bude mít u Daviese složité. Kanadská hvězdička vykazuje zájem setrvat v Bayernu

Bílý balet to bude mít u Daviese složité. Kanadská hvězdička vykazuje zájem setrvat v Bayernu

Los Blancos se již delší dobu netají zájmem o třiadvacetiletou kanadskou hvězdičku Alphonsa Daviese. Na San Bernabéu jej označili za vhodnou náhradu za Ferlanda Mendyho. Opora Bayernu Mnichov však vykazuje zájem setrvat v Bavorsku, což by mohlo donutit Real přehodnotit své plány a nechtěného obránce vzít na milost.

Podle španělského listu Marca je zájem o Daviese enormní a Bílý balet jej označil za jeden z hlavních cílů po této sezóně. Kanadský mladík odehál za Bayern Mnichov již téměř 180 soutěžních zápasů a stal se nedílnou součástí základní sestavy.

Real Madrid větří své šance na jeho zisk i díky tomu, že hráč má v Allianz Aréně platný kontrakt do roku 2025 a nový zatím nepodepsal. Davies ale v rozhovoru pro Kicker naznačil, že by rád na současné adrese setrval.

NOVÝ REKORD! KLUBY LONI NAKUPOVALY ZA 220 MILIARD. NEJVÍCE SE UTRÁCELO V ANGLII, NEJVYŠŠÍ TRŽBY BYLY V NĚMECKU

„Cítím se tu velmi dobře. Bayern je neuvěřitelný klub, jeden z nejlepších v Evropě. Snažím se zůstat soustředěný a podávat dobré výsledky, být pomoci týmu a dělat radost našim fanouškům. Přišel jsem sem jako relativně neznámý a splnil si své sny. Chci to teď klubu vrátit,“ nechal se slyšet Davies.

Kanadský obránce je znám pro svůj velký technický talent a rychlost, se kterou zatápí soupeřům nejen v Bundeslize. „Můj herní styl se ale v Bayernu trochu změnil. Už tolik neriskuju a snažím se hrát více pro tým. Dříve jsem se snažil předvádět dobré kličky a průniky, ale dnes už vím, že je třeba to vše podřídit týmu,“ dodal Davies.

List Marca přišel zároveň i se zprávou, že v reakci na možné odmítnutí Daviese přesunout se do Realu leží na stole také možnost setrvání Mendyho.

Foto: FC Bayern Mnichov