Boj o Osimhena bude tvrdý, mají jasno v Itálii. Za svůj vyjednávací um je chválen i prezident Neapole

Boj o Osimhena bude tvrdý, mají jasno v Itálii. Za svůj vyjednávací um je chválen i prezident Neapole

Na Apeninském poloostrově mají jasno v případě budoucnosti pětadvacetiletého nigerijského střelce Victora Osimhena. Ani ne tak s adresou, kam v létě zamíří, ale spíše o tom, že boj o jeho zisk bude tvrdý a pod Vesuv připutuje výrazná finanční suma.

Osimhen se výraznou měrou podílel v minulé sezóně na zisku mistrovského titulu v Serii A. Již během loňského léta se začaly objevovat spekulace o jeho možném odchodu a nejvíce s jeho jménem byla spojována londýnská Chelsea. Dlouhou dobu se zdálo, že tohle partnerství stůj co stůj vznikne, ale postupem času se do hry o jeho služby začaly zapojovat i další zájemci.

Podle italského novináře Mattea Moretty ale boj o Osimhena nebude tak jednoznačný, naopak věští tuhou přetahovanou, ve které bude mít lví podíl i prezident Neapole Aurelio De Laurentiis. Nedávno se nechal slyšet, že svou hvězdičku po sezóně uvolní, ale levné to rozhodně nebude.

MOURINHO SE NAPAKOVAL. ZA PADÁKY POSBÍRAL UŽ 80 MILIONŮ LIBER. O NOVÉ PRÁCI PRÝ JEDNAL JEŠTĚ JAKO MANAŽER AS ŘÍM

„Chelsea se zdála být dlouhou dobu jediným vážným adeptem, ale mezi kluby zatím nedošlo k žádnému výraznému kontaktu. Mezitím se objevily i další slavné značky, které mají zájem a šance na jeho zisk se tak začínají přelívat do různých misek,“ nechal se slyšet Moretto.

Podle celé řady italských a britských listů by rádi Osimhena získaly i Arsenal, Real Madrid či Paris Saint-Germain. „V létě bude hitem, jedním z největších příběhů přestupového okna. Osimhen bude mít více variant a může si vybírat, stejně jako Neapol, která bude chtít z jeho odchodu co nejvíce profitovat. Budou muset uzavřít dohodu s Aureliem de Laurentiisem, který je tvrdým vyjednavačem,“ uzavřel italský novinář.

Foto: SSC Napoli