Marodka přinutila Bayern k rychlé akci, přihodil čtyři miliony eur. Zaragozu získal na hostování, přestoupí v létě

Marodka přinutila Bayern k rychlé akci, přihodil čtyři miliony eur. Zaragozu získal na hostování, přestoupí v létě

Španěl Bryan Zaragoza bude hrát v Bayernu Mnichov už na jaře. Vedení bavorského klubu, který sužuje rozsáhlá marodka, se podařilo avizovaný příchod reprezentačního záložníka z Granady o půl roku uspíšit. Podle nové dohody, kterou oznámily oba kluby, bude dvaadvacetiletý Zaragoza do konce aktuálního ročníku v Německu hostovat.

V létě pak vstoupí v platnost už dojednaná pětiletá smlouva na přestup. Bayern za hráče zaplatí podlé médií 17 milionů eur plus případné další bonusy. To je asi o čtyři miliony více, než bylo původně plánováno.

"Ve fotbale musí být člověk vždycky flexibilní, a tak jsme kvůli aktuální situaci museli rychle reagovat," uvedl sportovní ředitel Bayernu Christoph Freund. "K takovéto dohodě musí být tři, takže jsme rádi, že se k nám Bryan Zaragoza připojí dříve, než původně odsouhlasil," dodal.

Zaragoza se stal třetí zimní posilou Bayernu. Aktuálně se ale trenér Thomas Tuchel musí obejít bez řady zraněných, na marodce jsou Konrad Laimer, Dayot Upamecano, Joshua Kimmich, Kingsley Coman a Serge Gnabry. Kim Min-če plní reprezentační povinnosti na asijském šampionátu.