Bez posil za titulem? Arsenal překvapil konkurenci i fanoušky. Nejlepší cesta, tvrdí Arteta

Bez posil za titulem? Arsenal překvapil konkurenci i fanoušky. Nejlepší cesta, tvrdí Arteta

Londýnský Arsenal během zimního přestupového okna překvapil fanoušky i konkurenci tím, že nikoho nepřivedl. Během ledna se pouze rozloučil s několika hráči. Tamní kouč Mikel Arteta nakonec nepovolal do zbraně ani nového střelce, o kterém se v posledních měsících tolik spekulovalo.

Gunners vstupují do zbytku sezony bez čerstvých posil, ale španělský stratég svému týmu věří. „Jsem přesvědčen, že to byla ta nejlepší cesta. Věřte mi, mám své hráče rád. Oni budou střílet góly a budeme na vrcholu, oni budou,“ nechal se slyšet Arteta pro klubové stránky londýnského giganta.

Španěl se netají ani plány více využívat mladé hráče, které ale nejprve potřebuje vypilovat. „Určitě to je naše vize. Chceme produkovat talenty a pomoci jim. Musí si to ale zasloužit a tvrdě pracovat,“ pokračoval trenér aktuálně třetího celku anglické Premier League.

V neděli čeká Arsenal náročná mise, neboť změří síly s aktuálním lídrem Liverpoolem. Proti Reds si ale Gunners věří, ačkoliv v poslední době nebyli v nejlepší formě. Z posledních pěti zápasů vyhráli pouze dva, dva prohráli a v jednom remizovali.

„V této sezoně jsme již dokázali velké týmy porazit, a tohle je další příležitost. Obrat Liverpool o body by nám zvedlo sebevědomí i vylepšilo postavení v tabulce. Hrajeme doma před našimi fanoušky a chceme jim udělat radost," uzavřel Arteta, který bude chtít soupeři oplatit porážku ze 7. ledna, kdy Arsenal podlehl 0:2 na Emirates Stadium Liverpoolu v rámci FA Cupu.

Foto: Arsenal FC