Mladí sparťané nasázeli třetiligové štice šest branek, v týmu se rvou o místo posily z ČFL

Mladí sparťané nasázeli třetiligové štice šest branek, v týmu se rvou o místo posily z ČFL

Mladí sparťané měli nabito. Druholigová rezerva mistrovského celku z Letné nasázela v přípravě do sítě SK Zápy šest branek, nad momentálně druhým celkem B skupiny ČFL vyhráli vysoko 6:1. Teď v rámci zimní přípravy na boje o záchranu ve druhé nejvyšší soutěži absolvují svěřenci trenéra Luboše Loučky týdenní soustředění ve Špindlerově Mlýně. S jakým kádrem tam sparťané vyrazili?

Sparťanská rezerva díky dvěma výhrám v posledních kolech podzimní části poskočila ze sestupových příček, v klidu ale rozhodně nepřezimuje. Vedení z Letné dalo týmu nový impulz v podobě příchodu trenéra Luboše Loučky, jenž se k týmu přesunul z pozice asistenta u áčka.

Bývalý prvoligový hráč je nadšený z výzvy pracovat s mladými sparťany. Před pár dny jeho svěřenci nasypali šest branek do sítě třetiligových Záp (trefili se Tesař, Vaněk, Okeke, Fall a dvakrát Šilhart) a teď už polykají tréninkové dávky na sedmidenním soustředění ve Špindlerově Mlýně. Tam zůstane až do neděle 11. února. V rámci kempu odehraje v sobotu 10. února od 11 hodin ve Vrchlabí přípravný zápas proti třetiligovému Jablonci B.

Oproti zahájení přípravy vyrazil do Krkonoš zúžený kádr s 26 hráči do pole a třemi brankáři. Na soustředění se připojí k rezervě i dva navrátilci z kempu A-týmu ve španělské Marbelle, Romanové Horák a Mokrovics. Kvůli nemoci s týmem neodcestoval Enes Osmani. V kádru jsou také záložník Tesař a útočník Michl, kteří na podzim hostovali z Letné v Loko Vltavín (ČFL). V rezervě pokračuje i bombarďák Radek Šiler, jenž na Letnou přišel v zimě z třetiligové Admiry.

Soupiska B-týmu pro zimní soustředění:

Brankáři: Čechal, Nalezinek, Kolář
Obránci: Fall, Jedlička, Lilling, Říha, Stárek, Uhrinčať
Záložníci: Boček, Hodouš, Holoubek, Horák, Hranoš, Jonáš, Lehocký, Mokrovics, Novák, Okeke, Penxa, Šilhart, Tesař, Tošnar, Váňa, Vitarigov
Útočníci: Michl, Rus, Šiler, Vaněk