Slavia hlásí další novinku. Talovjerov se už z Rakouska do Edenu nevrátí, přestupuje do Lince

Slavia hlásí další novinku. Talovjerov se už z Rakouska do Edenu nevrátí, přestupuje do Lince

Pražská Slavia hlásí další novinku. Kádr vicemistra definitivně opouští třiadvacetiletý Maksym Talovjerov. Na hráče uplatnil opci na trvalý přestup rakouský LASK Linec.

Talovjerov zamířil do klubu z vršovického Edenu z Českých Budějovic v lednu 2022. Ač se snažil, do základu se trvale neprobojoval. Proti LASKu ale odehrál oba zápasy osmifinále Konferenční ligy. Rakouský klub odchovance Šachtaru Doněck získal na hostování pro jarní část soutěží. Společně s Mosesem Usorem pomohli týmu ke konečné třetí příčce tamní nejvyšší soutěže a účasti v play off Evropské ligy. Talovjerov zasáhl do dvanácti střetnutí.

Na přelomu června a července pomohl ukrajinské reprezentaci k bronzu na ME hráčů do 21 let. V srpnu se vrátil do raouského klubu, kde se mu opětherně dařilo. Během základní skupiny Evropské ligy dal i svoji první brankou za LASK, když skóroval proti belgickému Royale Union SG.

LASK se po podzimu, během kterého Talovjerov nastřádal jednadvacet soutěžních startů, rozhodl využít opce a získal hráče na přestup. "Maxi, přejeme ti hodně úspěchů!" loučí se s hráče vicemistr z Edenu.