Dvě čistá konta, místa v sestavách kola i individuální ceny. Vítek zahájil pouť League Two velmi přesvědčivě

Dvě čistá konta, místa v sestavách kola i individuální ceny. Vítek zahájil pouť League Two velmi přesvědčivě

Exolomoucký brankář Radek Vítek, jenž patří od roku 2020 slovutnému Manchesteru United, kde mu běží smlouva až do léta 2027, vstoupil do dospělého fotbalu opravdu dobře.

A teď nemáme na mysli pouze skutečnost, že jeho nový klub Accrington Stanley, jemuž patří ve čtvrté anglické lize průběžná jedenáctá pozice, s ním mezi třemi tyčemi dosud neprohrál a navíc přerušil mini sérii proher.

Své první dva soutěžní starty v červenobílých barvách (v jeho případě tedy spíše ve fialové) totiž perspektivní strážce svatyně okořenil dvěma čistými konty.

Nulu vychytal jak ve venkovním utkání proti Forest Green Rovers (0:1), tak v domácím klání s Grimsby Town (0:0), kde musel zazářit zejména v závěru víkendového duelu, když vytáhl reflexní zákrok proti nepříjemné hlavičce hostů.

Konečně! Zima zapisuje prvoligové starty, v Rumunsku je elitním gólmanem. Z přestupu výš sešlo kvůli rivalitě

Dvacetiletý mladík byl již dvakrát vyhlášen nejlepším hráčem zápasu a stejně tak podruhé pronikl i do sestavy kola, což se v konkurenci čtyřiadvaceti klubů počítá.

Jeho náhradníci a přímí konkurenti, jimiž jsou jednadvacetiletý Jack McIntyre a o rok starší Toby Savin, si zřejmě hned tak neškrtnou.

Při udržení stávající úrovně by však bylo velkým překvapením, kdyby se měl 198 centimetrů vytáhlý brankář zdržet v League Two delší časové období než pár měsíců, jak mu velí nedávno domluvené hostování.

O další čistý zápis do statistik se bude moci pokusit již desátý únorový den na půdě lépe postaveného Milton Keynes Dons.