Kdyby Neymar zůstal v Barceloně, Zlatý míč by vyhrál, má jasno Suárez i s odstupem času

Kdyby Neymar zůstal v Barceloně, Zlatý míč by vyhrál, má jasno Suárez i s odstupem času

Byl označován za jednoho z nejlepších hráčů své generace, přesto na Zlatý míč nikdy nedosáhl. Dnes dvaatřicetiletý brazilský útočník Neymar stále vykazuje kvalitu, ale letním přesunem z PSG do Al Hilal FC se částečně vytratil z pozornosti fanoušků dávající přednost evropským soutěžím. Chybným tahem měl být podle jeho někdejšího týmového parťáka Luise Suáreze i přesun z Barcelony do Paříže.

Tehdejší ofenzivní trojzubec ve složení Messi, Neymar a Suárez děsil nejen LaLigu, ale i zbytek Evropy. Třetí zmíněný na Camp Nou přišel z Liverpoolu a potvrdil tak obrovské kvality jihoamerického tria nazývaného „MSN“. Zatímco Messi v anketě Zlatý míč okusil pocit triumfu, druhému parťákovi se tak nedostalo. A přesunem do PSG si podle Suáreze zabouchl vrátka úplně.

„Kdyby Neymar zůstal v Barceloně, vyhrál by Zlatý míč. Tehdy jsem mu to říkal, aby s námi zůstal nebo to zkusil třeba v Anglii v Manchesteru City,“ nechal se slyšet uruguayský kanonýr v rozhovoru pro ESPN. Shodou okolností se nedávno sešel se svými starými parťáky z Camp Nou Messsim, Busquetsem a Albou v dresu Interu Miami.

Až 150 milionů eur investovaných do Salaha? Gigant ze Saudi Pro League se nevzdává

Na Neymara vzpomíná stále, což doložilo i přání k narozeninám na sociálních sítích 5. února. Jejich partnerství se rozpadlo v roce 2017, kdy brazilský legionář vyslyšel volání z PSG za rekordních 222 milionů eur.

Za Katalánce zaznamenal 186 startů a připsal si 105 gólů a 76 asistencí. V barvách PSG odehrál 173 zápasů a připsal si 118 gólů a 77 asistencí. PSG v domácích soutěžích většinou nepouštělo soupeře ke slovu, ale Liga mistrů se zdá být v Parku Princů zakletá.

Foto: Al Hilal Saudi Club