Když skončíme v tabulce třináctí a lepší, budeme spokojeni, tvrdí manažer předposledního Zlína Grygera

Když skončíme v tabulce třináctí a lepší, budeme spokojeni, tvrdí manažer předposledního Zlína Grygera

S jednoznačným cílem udržet první ligu i pro příští sezonu vstoupí hráči Zlína do jarní části. "Ševci" po podzimu figurují na 15. místě tabulky, které stejně jako 14. pozice znamená účast v baráži, a na poslední České Budějovice mají náskok tří bodů. Trenér Bronislav Červenka je přesvědčený, že mužstvo úkol zachránit se mezi elitou splní.

"Celá příprava směřovala k tomu, abychom ligu pro klub zachránili. Věřím, že jsme na to připraveni a kádr je dostatečně široký. Jdeme do toho s pokorou a nadšením, že to zvládneme," řekl na tiskové konferenci Červenka, jenž tým převzal po 12. kole, kdy vedení odvolalo Pavla Vrbu po debaklu 5:9 s Mladou Boleslaví.

Během šesti kol pod Červenkovým vedením Zlínští uhráli osm bodů a opustili poslední příčku, která jako jediná znamená přímý sestup. Na 13. místo, první nebarážovou pozici, ztrácejí "Ševci" pouze dva body. "Naše cíle jsou postupné. Když skončíme v tabulce třináctí a lepší, budeme spokojeni," uvedl generální manažer klubu Zdeněk Grygera.

Zlínští měli na podzim se 42 inkasovanými brankami nejhorší obranu ligy, ale defenzivní činnost se Červenkovým příchodem stabilizovala. Problémem zůstala útočná fáze a koncovka. Proto bylo cílem klubu získat v zimě posily do ofenzivy. Ze Sparty na hostování bez opce přišel Tomáš Schánělec. "I když není prověřený první ligou, tak mu věřím. Je velmi pracovitý i charakterově skvělý," řekl Červenka.

Schánělcovi věříme, je to charakterově skvělý pracant. Nombila korigujeme, aby nebyl tolik extrovertní, říká trenér Zlína

Dalšími novými tvářemi jsou zahraniční hráči Gruzínec Zviad Načkebija, Ghaňan Cletus Nombil a Nigerijec Kenneth Ikugar, poslední podepsaná posila. "Potřebujeme, aby se noví hráči adaptovali a ukázali své kvality v lize. Věřím, že se s tím poperou a ukážou, že jsme dobře vybrali. Všichni jsou připraveni na začátek soutěže," poznamenal Červenka.

"Ševci" odehráli během přípravy doma a na soustředění v Turecku sedm zápasů s vyrovnanou bilancí dvou vítězství i porážek a tří remíz. Vypovídající je i skóre 4:3, charakterizující dobrou defenzivu, ale špatnou koncovku. V posledních čtyřech duelech Zlínští neinkasovali ani jednou.

"Kvalitní obrana je základ, s ní jsem spokojen. Ve finální fázi nám chybí agresivita a někdy i maximální nasazení. Výsledky byly trochu rozpačité, ale zase víme, že máme na čem pracovat," řekl kouč.

Zlínské čeká velmi těžký start do jara. V sobotu jej začnou v Teplicích, pak v dohrávce přivítají Slavii, budou hostit Slovácko a vyrazí do Plzně. K tomu je čeká ještě čtvrtfinále poháru doma proti Liberci. "Někdy se s těmi soupeři musíme utkat. Není to fráze, musíme prostě bodovat, nic jiného nám nezbývá," dodal Červenka.

Vyškovu se ulevilo. Absolutní opora, jež táhne sezónní ambice a obrannou činnost týmu, nakonec neodchází