Talentovaný útočník Vachoušek si balí v Teplicích, míří střílet góly za Hyským do Vlašimi

Talentovaný útočník Vachoušek si balí v Teplicích, míří střílet góly za Hyským do Vlašimi

Teplice se na jaře obejdou bez služeb útočníka Tadeáše Vachouška. Dvacetiletý talent míří na hostování do druholigové Vlašimi, kde bude působit do konce sezony. V novém působišti již v posledních dnech trénoval a čekalo se na administrativní dotažení dohody o hostování.

Vachoušek na podzim nastoupil do osmnácti duelů nejvyšší soutěže a vše vypadalo, že by se mohl i dál zásadně prosazovat v základní sestavě. Zaznamenal dvě branky a přidal i jednu příhrávku na gól. Teď ale mění fotbalovou adresu a jeho služby bude využívat kouč Martin Hyský.

Součástí dohody není opce na přestup hráče, po sezoně se tedy mladý útočník vrátí do severočeského klubu a pokusí se poprat znovu o šanci v teplickém kádru. Nyní se Teplice rozhodly dát v útoku přednost triu Daniel Fila (21), Abdallah Gning (25) a Mohamed Yasser (22).

Na Stínadlech hledali někoho, kdo je schopný zahrát šestku i stopera. Kričfaluši tak napodobil Hronka, Filu a Labíka

"Měli jsme v tuto chvíli pět velmi kvalitních útočníků, proto jsme se rozhodli si pro jarní část ponechat čtveřici Fila, Gning, Yasser, Čerepkai a Táďovi prostřednictvím hostování ve Vlašimi umožnit pravidelnou zápasovou praxi, která je důležitá pro jeho další rozvoj,“ okomentoval dotyčný krok na webu fkteplice.cz ředitel klubu Rudolf Řepka.

Mladík odehrál dosud za "skláře" 35 ligových zápasů, vstřelil v nich čtyři branky a na další dvě dokázal nahrát.